Ботев Враца посреща Локомотив София днес от 18:00 часа стадион

...
Ботев Враца посреща Локомотив София днес от 18:00 часа стадион
Коментари Харесай

Ботев Враца срещу Локомотив София - мач с минимална надежда за Топ 8

Ботев Враца посреща Локомотив София през днешния ден от 18:00 часа стадион „ Христо Ботев “ във Враца. Срещата е част от последния 30-и кръг на постоянния сезон в Първа лига и носи голям заряд, изключително за гостите от столицата, които към момента таят очаквания за класиране в първата осмица.

„ Железничарите “ влизат в мача от деветата позиция с актив от 37 точки – единствено на една зад осмия Славия (който гостува на Монтана). За да имат късмет да играят във втората четворка в плейофната фаза (и да се борят за бараж за Европа), момчетата на Станислав Генчев се нуждаят от наложителна победа през днешния ден, като в същото време ще се надяват на удобно развиване в останалите дуели.

Столичани идват във Враца с усъвършенствано въодушевление, откакто в предишния кръг съумяха да осъществят поврат и да победят Берое с 2:1, спирайки серията си от две следващи провали.

Станислав Генчев има съществени главоболия, защото няма да може да разчита на осъдените Райън Бидунга и Ангел Лясков. С контузии в лазарета остават Анте Аралица и Симеон Славчев. Добрата вест е завръщането на Ерол Дост след изтърпяно наказване.

Домакините от Враца към този момент изгубиха шансове за класиране в Топ 8 след провалянето с 0:1 от ЦСКА 1948 в предходния кръг. Тимът, воден от Тодор Симов, заема 11-ата позиция с 35 точки и ще продължи сезона в групата на изпадащите, въпреки да е измежду изявените любимци за опазване на елитния си статут.

Основният проблем пред врачани е неналичието на попадения - от началото на календарната година тимът е осъществил едвам шест гола. Ботев се намира в серия от три следващи загуби и ще търси наложително положителен резултат пред лична аудитория, с цел да влезе с убеденост в решителната фаза на шампионата.

Тодор Симов също ще би трябвало да прекроява състава си. Илия Юруков е осъден след получения червен картон в Бистрица. Тежка травма вади Кристиян Малинов до края на сезона, а Мартин Ачков също остава отвън сметките поради контузия.

Първата среща сред двата тима през актуалната акция приключи с триумф за Ботев Враца. По-рано през сезона врачани измъкнаха скъпа победа с 1:0 като посетител в столичния квартал „ Надежда “, с помощта на тъкмо попадение на Радослав Цонев през второто полувреме.

Билети за срещата могат да бъдат закупени онлайн, както и на касите на стадиона. Цените са както следва:

Сектор А - 8 евро
Сектор Б - 6 евро
Сектор В - 6 евро
Сектор „ Гости " - 6 евро

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР