Ботев Враца победи в истинска голова фиеста гостуващия Ботев Пловдив

...

Втора загуба на Ботев Пд – този път под Вола

Ботев Враца победи в същинска голова фиеста гостуващия Ботев Пловдив в първи мач от II кръг на efbet Лига. Това е втора загуба от началото на шампионата за канарчетата, които взеха бронзовите медали предишния сезон. В първия кръг новакът Хебър закла жълто-черните 0:1 в Коматево.

Врачани завоюваха с 3:2 семейството на своя адаш от Пловдив. В 35-ата и 37-ата минути на първата част Браян Переа разстреля на два пъти Хидайет Ханкич.

На почивката Азрудин Валентич вкара в игра най-новото попълнение на канарчетата Мартин Секулич, който в границите на единствено 10 минути изравни. Вторият гол на Секулич бе същински шедьовър, откакто дебютантът означи с пета след подаване на Бароан отляво.

Шест минути преди края друга запаса, само че от състава на Росен Кирилов – Мирослав Маринов, донесе успеха и трите точки на своя отбор. В самия завършек на конфликта Па Конате си изкара червен картон след доста жестоко влизане край тъчлинията.
Източник: plovdiv-online.com