„Ботев (Враца) победи трудно „Черно море“ с 2:1 в среща

...

Божигол вдъхнови „Ботев“/Враца/ за ценна победа с 2:1 над „Черно море“ /снимки/

„ Ботев (Враца) победи мъчно „ Черно море “ с 2:1 в среща от XIV-тия кръг на Първа професионална лига. Попаденията осъществиха Юлиян Ненов (60') и Валери Божинов (64') за домакините и Жоржиньо (71') за гостите.
Двубоят на стадион "Огоста " в Монтана се обрисува да бъде последният за врачани надалеч от вкъщи. Футболистите на Сашо Ангелов се надяват още идващия кръг, на 11 ноември, да одобряват „ Дунав “ (Русе) на своя "Христо Ботев ".
Първата по-опасна обстановка в срещата се откри пред „ Черно море “ в 13-ата минута. Атанас Зехиров изпревари бранител в зелено след центриране отляво, лиши топката и нахлу в наказателното поле, само че там Костадин Гаджалов бе по-бърз, първи игра с нея и съумя да я почисти. Секунди по-късно „ Ботев “ имаше опция да сложи напрегнат отбраната на “моряците”. След несръчен опит за удар на Емил Стоев топката стигна до Валери Божинов, който се завъртя и опита да стреля, само че ударът му бе блокиран и топката излезе в ъглов.
В 26-ата минута варненци проведоха добра офанзива, почнала от капитана Георги Божилов, който пусна надясно към Радослав Василев. Центрирането към водача на “моряците” от страна на национала обаче бе извънредно неопределено и не съумя да сложи напрегнат Красимир Костов. В 31-ата минута тимът от “Тича” провежда най-хубавата си офанзива от началото на дуела. Юго Кононго се включи в предни позиции, направи хубаво двойно с Патрик Андраде и центрира в наказателното поле, само че Василев не съумя да откри топката по най-хубавия метод и да нанесе удар.
В даденото от основния арбитър Станислав Тодоров продължение врачани получиха правото да изпълнят фаул отдясно. Йордан Апостолов центрира, Макенджиев увисна, отбраната на варненци не се намеси добре и Мариян Иванов стреля мощно с глава, само че настрана от вратата. Така, след 45 минути игра, селекциите на Сашо Ангелов и Илиан Илиев се прибраха освен без маркиран гол, само че и без прецизен удар.
Малко откакто играта бе възобновена, домакините имаха искания за дузпа за игра с ръка на Стефан Станчев, които обаче не бяха почетени от основния арбитър. Десет минути по-късно Красимир Костов показва страховит инстикт след мощен удар на Атанас Зехиров от директен свободен. Точно след час игра врачани поведоха в резултата. Емил Стоев напредна по лявото крило и навлезе в наказателното поле, след което реши да не стреля, а да подава вдясно към Юлиян Ненов. Капитанът на „ Ботев “ стреля с левия крайник, Макенджиев не се намеси по най-убедителния метод и топката се оплете в мрежата му.
Четири минути откакто се оказа изоставащ в резултата, тимът на „ Черно море “ понесе втори тежък удар. След офанзива по дясното крило голмайсторът Юлиян Ненов центрира остро във вратарското поле, където на втора греда Валери Божинов с глава осъществя третия си гол през сегашния сезон.
В 71-ата минута Черно море върна един гол посредством резервата Жоржиньо, който бе изведен зад отбраната на „ Ботев “ и с лек, техничен удар с десния крайник преодоля вратаря Костов. Въпреки че в последните десетина минути в игра за “моряците” се появи водачът Георги Илиев, смяна в резултата не настъпи.
Така „ Ботев “ постави завършек на отрицателната си серия и се поздрави с първи триумф от повече от месец насам, а „ Черно море “ се “приземи” след бурните страсти след изхвърлянето на „ Левски “ от Купата на България.

„ Ботев “ (Враца) – „ Черно море “ 2:1