Ботев Враца победи Славия с минималното 1:0 в мач от

...

Ботев Враца победи Славия с гол в последната минута в мач с три червени картона

Ботев Враца победи Славия с минималното 1:0 в мач от 22-рия кръг на Първа лига. Велко Йеленкович от отбора на столичани бе изпъден, а за врачани Мартин Кавдански и Момчил Цветанов получиха червени картони. Браян Переа бе създател на победното попадение в последната минута на постоянното време.

През първото полувреме двата тима си рамениха по един прецизен удар на стадион " Христо Ботев ". Светослав Вуцов улови шут на Браян Переа, а Красимир Костов избави изстрел от директен свободен удар на Тони Тасев. Нападателят на " белите " стреля и в гредата броени минути по-късно.

След почивката гостите останаха с човек по-малко на терена. Велко Йеленкович получи втори жълт картон за нарушаване против Браян Переа.

Мартин Кавдански също напусна терена прибързано, след втори жълт картон за фаул против Ахмед Ахмедов.

В последната минута на постоянното време Браян Переа засече паралелно на голлинията подаване и стреля с едно допиране от непосредствена непосредственост.

В добавеното време на срещата дебютантът за " зелените " Момчил Цветанов бе изпъден. Съдията Кристиян Колев първонаално даде жълт картон, само че промени решението си, след намесата на ВАР.

Славия остава на 6-ата позиция в класирането с актив от 35 пункта. Ботев Враца се изкачи до 11-ото място в подреждането с 22 точки.