Ботев Враца победи с минималното 1:0 третия във временното класиране

...

Десетима от Ботев Враца удържаха напора на ЦСКА 1948 и взеха ценни три точки

Ботев Враца победи с минималното 1:0 третия във краткотрайното класиране ЦСКА 1948. Единственото попадение в срещата означи Чавдар Ивайлов в средата на първата част.

„ Червените “ от столицата се регистрираха с куп пропуски пред вратата на Красимир Костов. Стражът избави и дузпа на Ивайло Чочев десетина минути, откакто Ивайлов бе разкрил.

В края на първата част Диего Фераресо си изкара два бързи жълти картона и принуди своите да се пазят в остатъка от срещата с човек пасив.

Врачани събраха 19 точки на 12-ата позиция, до момента в който ЦСКА 1948 ще задържи третото място с 39 точки макар провалянето.

Още в първите 60 секунди на срещата на Наумов му се наложи да се намесва при удар от дребен ъгъл на Мирослав Маринов. В седмата минута Переа прати топката във вратата на Наумов, само че се оказа, че топката е минала аутлинията в хода на офанзивата и по този метод лекомислената неточност на Елитон не бе осъдена. В ответната офанзива Чочев стреля след добра композиция сред Сердюк и Кирилов, само че право в тялото на Краси Костов.

Малко преди средата на полувремето Ботев откри! Чавдар Ивайлов настигна прекрасен извеждащ пас и напредна несмущаван в половината на гостите, с цел да излезе самичък против Наумов и да приключи невъзмутимо.

Врачани можеха небрежно и да удвоят, само че удар на Маринов мина над напречната греда.

В 33-ата минута ЦСКА 1948 можеше да изравни от дузпа, само че голмайсторът на отбора Ивайло Чочев стреля в центъра на вратата и Костов парира удара му с крайник. Нарушението за наказателния удар бе точно на вратаря, който препъна Сердюк.

Седем-осем минути преди почивката Тодор Янчев показва разочарованието си от играта на своите и размени Ангел Бастунов с Октавио.

Точно в последните 7-8 минути от частта пристигна и " глътката въздух " за " алените " от столицата. Диего Фераресо си изкара два експресни жълти картона и напусна прибързано терена, оставяйки своите с човек по-малко.

Врачани имаха късмет да удвоят съвсем незабавно след почивката. Меси Биатумусока засече центриране от корнер на Ивайлов, само че топката мина тъкмо до дясната греда.

Почти незабавно по-късно пристигна и следващата страхотна интервенция на Костов - стражът избави удар от близко на Октавио. Шанс имаше и за Сердюк - украинецът опита удар от дребен удар, само че Костов мазета в гредата, а по-късно топката излезе в корнер.

В средата на полувремето Кирилов проби сред двама и опита удар в близкия ъгъл, само че Костов избави и този шут. След единствено 60 секунди Карагарен опитва сложен удар с глава, само че не откри топката по добър метод.

Около четвърт час преди края страховит удар от отдалеченост на Радослав Кирилов бе отразен от Красимир Костов.  В 83-ата минута Сердюк бе изведен на стрелкова позиция, въпреки и по-подходяща за десничар и прати топката от външната страна на мрежата.

Пореден късмет бе съсипан от ЦСКА 1948! Карагарен стреля по земя, само че Костов още веднъж сподели отличен инстикт. При добавката Бидунга не съумя да вкара от броени метри.

FT / Ботев Враца - ЦСКА 1948 1:0

1:0 Чавдар Ивайлов 21`

Ботев Враца:  76 Красимир Костов, 8 Диего Фераресо, 4 Луиз Фелипе, 6 Антонио Георгиев, 15 Мирослав Маринов, 19 Браян Переа, 20 Меси Биатумусока, 17 Чавдар Ивайлов, 28 Клери Сербер, 37 Том Рапнуи, 23 Браян Мендоса

Старши треньор: Даниел Моралес

ЦСКА 1948:  29 Даниел Наумов, 15 Александър Александров, 87 Симеон Петров, 14 Хелитон Джордж, 2 Джонатан Перейра, 18 Ивайло Чочев, 39 Парвиз Умарбаев, 20 Ангел Бастунов, 10 Георги Русев, 99 Радослав Кирилов, 25 Евгений Сердюк

Старши треньор: Тодор Янчев