Ботев /Враца/ победи с 1:0 Берое /Стара Загора/ в мач

...

Летящ старт за Христо Янев! Ботев /Враца/ победи с 1:0 Берое, Дани Генов герой за домакините

" Ботев " /Враца/ победи с 1:0 " Берое " /Стара Загора/ в мач от десетия кръг на efbet Лига.
Успехът пристигна след груба неточност в защитата на заралии, от която се възползва Даниел Генов при започване на втората част.
Срещата бе дебют за двама наставници. Христо Янев размени Даниел Моралес в Северозапада, до момента в който в Стара Загора стана аржентинско рокадо и Густаво Араголаса бе сменен от Хосе Луис Ачари.
С успеха си през днешния ден " Ботев " към този момент има актив от девет точки и се намира на 13-а позиция. " Берое " от своя страна записа четвърта поредна загуба и остава с 13 точки на шесто място.
През първата част играта бе равностойна, само че въпреки всичко гостите бяха по-близо до разкриване на резултата. Първо удар на Майк Севайос от дребен ъгъл мина около гредата, а по-късно Вини Трибуле не съумя да засече мощен пас в наказателното поле и топката излезе над вратата.
В 54-ата минута домакините бяха покрай разкриване на резултата, откакто Мартин Смоленски се оказа на стрелкова позиция, само че ударът му с левия крайник мина около гредата.
Две минути по-късно " Ботев " откри резултата. Попадението бе резултат на огромна неточност на вратаря Родриго Ачинели и Лучиано Скуадроне, които разрешиха на Даниел Генов да ги изпревари за топката и да означи на празна врата.
В 83-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Франко Рамос спъна откъсващия се Марко Мажуга и получи пряк червен картон.
До края на мача " Берое " опитва да стигне до късно равнене, въпреки и с човек по-малко, само че по този начин и не съумя да заплаши изключително доста вратата на домакините.

" Ботев " (Враца) 1:0 " Берое "
1:0 Генов (56)

Стартови сформира:
" Ботев " (Враца): 34. Рубио, 28. Кунде, 20. Христов, 23. Мендоса, 77. Велев, 37. Киконда, 7. Цветанов, 10. Георгиев, 24. Смоленски, 15. Маринов, 9. Генов

" Берое " /Стара Загора/: 23. Ачинели, 2. Каскардо, 3. Рамос, 4. Селест, 5. Скуадроне, 6. Говеа, 11. Политино, 17. Рамос, 21. Сийас, 91. Трибуле, 99. Севайос
Източник: bulnews.bg