Ботев Враца победи Локомотив Пловдив с : в мач от

...

Ботев Враца Локомотив Пловдив

Ботев Враца победи Локомотив Пловдив с: в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Даниел Генов и Макро Мажуга се разписаха за спечелилите.

Срещата стартира с 15 минути забавяне, поради изобилния снеговалеж над стадион " Христо " Ботев " във Враца.

Пловдивчани потърсиха ранно попадение в дуела. В 7-ата минута Петър Андреев изпрати топката в противниковата врата, само че попадението му бе анулирано заради засада. Само 3 минути по-късно гол на Димитър Илиев още веднъж не бе зачетен поради засада.

Домакините откриха резултата в 20-ата минута. Даниел Генов засече с глава центриране в наказателното поле на Браян Переа.

През второто полувреме сюжетът от първата част се повтори. Гол на Ангел Лясков не анулиран след засада, а врачани удвоиха задатъка си. Марко Мажуга проби в наказателното поле и насочи компактен удар в близкия ъгъл за 2:0.

Локомотив Пловдив остава на 4-ата позиция в класирането с актив от 35 точки. Ботев Враца заема предпоследното 15-о място в подреждането с 13 пункта.