Ботев (Враца) победи Черно море в контрола (3:1) на един

...

Ботев нанесе поражение на Черно море в контролна среща

Ботев (Враца) победи Черно море в контрола (3:1) на един от терените в Правец. Илиан Илиев употребява два разнообразни състава в двете полувремена, като на почивката резултатът бе 1:1.

В 7-ата минута Черно море сътвори първата си заплаха пред вратата на Враца. Мазир Сула получи отдясно, финтира защитник и центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев, оставен непокрит, стреля право в ръцете на вратаря. Тимът на Ботев имаше две положения, които обаче не съумяха да затруднят стража на " моряците ".
 Фенове на Черно море: Боби - вън! Грозно държание на господин Осмокласника!

Ето какво пишат те

В 21-вата минута Ботев откри резултата след попадение на Момчил Цветанов. В 25-ата минута Сула лиши вляво, пусна към Мишаел, който напредна по фланга, нахлу в наказателното поле и центрира по земя към Фернандес, който обаче от доста добра позиция стреля в навън.

В 30-ата минута Велислав Василев отстъпи мястото си на Мартин Мулушев. В 37-ата минута Даниел Димов засече с глава центриране, само че не откри задачата. Само минута по-късно Черно море изравни резултата. След добра контратака, Васил Панайотов пусна към Атанас Илиев, който стреля, само че вратаря мазета. Топката попадна в Мартин Милушев, който на празна врата осъществя за 1:1. В края на първата част Мазир Сула изведе Атанас Илиев леко под ъгъл на вратата на Ботев Враца и стреля, само че стражът мазета.

На почивката Илиан Илиев направи 9 промени, като единствените, които останаха на терена от първата част, бяха вратарят Християн Славков и Мартин Милушев.

В 55-ата минута Кавдански засече с глава центриране от фаул и осъществя втори гол за Ботев Враца. Веднага след подновяването на играта " моряците " сътвориха добра офанзива, само че не съумяха да я завършат по най-хубавия метод. В 60-ата минута Мартин Милушев отстъпи мястото си на Николай Златев.

В 66-ата минута Александър Василев стреля от пряк-свободен удар, само че топката мина над напречната греда. В 71-вата минута Жан Пиер да Силва излезе самичък против вратаря на Черно море, само че Славков съумя да избави. В 70-ата Денислав Стойчев размени на вратата на Черно море Християн Славков. В 75-ата Исмаил Иса стреля с глва, само че не затрудни вратаря на отбора от Враца. В 80-ата минута Николай Костадинов зае мястото на Георги Венциславов. Минута по-късно Матеус Машадо нахлу в наказателното поле, подаде осър пас към Иса, който обаче не съумя да нанесе добър удар.
 Младежки национал се причисли към подготовката на Черно море

В 85-ата минута Черно море пропусна доста чиста обстановка да изравни резултата. След центриране от корнер, топката попадна в краката на Живко Атанасов, който от близо стреля над вратата. Веднага по-късно Едгар Пашеко и Пабло Гарсия оттъпиха местата си на младите Костадин Грахльов и Кристо Яначков. В 88-ата минута Арлинд Дакай проби отдясно и центрира в наказателното поле, а Александър Василев опита удар от воле, само че настрана от вратата.

В последната минута Ботев Враца вкара трети гол, с което оформи и крайния резултат.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Християн Славков, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Мазир Сула, Мишаел Алвес, Мартин Милушев, Алекс Фернандес, Атанас Илиев

Второ полувреме: Християн Славков, Живко Атанасов, Георги Венциславов, Александър Василев, Берк Бейхан, Пабло Гарсия, Арлинд Дакай, Едгар Пашеко, Николай Златев, Исмаил Иса, Матеус Машадо.