Ботев Враца оцеля! Тимът запази елитния си статут, след като

...

Ботев Вр остава в елита след съмнителна дузпа срещу Септември Сф

Ботев Враца оцеля! Тимът резервира елитния си статут, откакто се наложи над Септември София с минималното 1:0 в плейоф за място в efbet Лига.  И двата отбора влязоха внимателно в мача. В деветата минута пристигна и първият късмет за символичните домакини, само че ударът приключи в ръцете на Николай Банков. Секунди по-късно Атанас Кабов проби противниковата защита, само че бе спрян със задържане от Венцислав Керчев. В 18-ата минута още веднъж Кабов преодоля трима футболисти на врачани и опита удар с левия крайник, само че топката прелетя над вратата. Чавдар Ивайлов предотврати заплахата с решителна интервенция. Малко по-късно Христо Златински опита шанса си с мощен, само че неакуратен шут към вратата на Банков. В самия завършек на първата част Дориан Бабунски се откъсна от отбраната на софиянци и Християн Казаков бе длъжен да спре съперника на границата на наказателното поле, с което си завоюва жълт картон. Капитанът на Ботев Враца извърши свободния удар, промушвайки топката под стената в опит да изненада Банков, само че стражът се оправи съвършено и улови. Началото на второто полувреме бе идентично с първото. Даниел Генов откри по съвършен метод Юлиан Ненов сред линията на отбраната и вратаря, само че изстрелът на преди малко влезлия от пейката Ненов бе разочароващ. В 68-ата минута напречната греда раздели Юлиан Ненов от откриващото попадение в дуела.  Пет минути по-късно ВАР бе по-нужен от всеки път, откакто Драгомир Драганов отсъди съмнителна дузпа за врачани и бе опасан от целия състав на Септември. Юлиан Ненов центрира от корнер, а Марио Илиевски смъкна кълбото. Александър Тодоров се отхвърли да протяга ръка за топката, само че пък Чавдар Ивайлов се строполи на земята, което накара арбитърът да отсъди удар от бялата точка. Въпреки претенциите на софиянци, Христо Златински извърши от бялата точка и с решителен изстрел откри за 1:0. Септември се впусна в нахлуване и в 84-ата минута оставеният непокрит Иван Арсов засече положително центриране и запрати топката към вратата на Костов, само че вратарят на врачани мазета. Така Ботев Враца остава в efbet Лига и през идващия сезон, а за Септември Сф остава утехата от бронзовите медали във Втора лига.
Източник: dnesplus.bg