Ботев Враца направи решителна крачка към оцеляването си в Първа

...

Ботев Враца удари Берое с два бързи гола и е много близо до оставането си в Първа лига

Ботев Враца направи решителна крачка към оцеляването си в Първа лига, откакто победи с 2:0 като хазаин Берое Стара Загора в среща от 32-ия кръг.

За футболистите на Даниел Моралес това бе първи триумф във етапа на плейофите, с което врачани изпревариха днешния си противник и се настаниха на 11-ата позиция в подреждането с актив от 32 точки, до момента в който старозагорци остават 12-и с 30 пункта.

На стадион " Христо Ботев " във Враца домакините бяха тимът, който стоеше по-добре на терена, само че все пак трябваше да чакат близо час, с цел да открият резултата.

Това се случи в 59-ата минута, когато стражът Красимир Костов изрита мощно топката напред, а неориентираните дейности в защитата на гостите разрешиха на Мирослав Маринов да излезе очи в очи с вратаря Иван Караджов и го преодоля за 1:0.

Само три минути по-късно отбраната на Берое още веднъж беше преодоляна, а този път прецизен за домакините от Ботев Враца беше Даниел Генов, който оформи и крайното 2:0.