„Ботев“ (Враца) надви „Славия“ с 2:1 в среща от последния

...

Враца ликува! Ботев излъга Славия за 2:1 /снимки/

„ Ботев “ (Враца) надделя „ Славия “ с 2:1 в среща от последния кръг на постоянния сезон в efbet Лига. Капитанът на зелените Юлиан Ненов откри резултата с диагонален удар в 21-ата минута. Гьоко Зайков изравни с глава в 70-ата. В 96-ата минута Виктор Василев препарира Николай Кръстев с хубав удар от границата на наказателното поле. Така врачани завоюваха скъпи три точки в битката, която се води в долната част на класирането. Загубата на стадион "Христо Ботев " пък значи, че след седмица тимът на Златомир Загорчич ще гостува на „ Лудогорец “, а ЦСКА - София ще одобри „ Левски “.
Първата заплаха пред една от двете порти пристигна в десетата минута. Капитанът на „ Ботев “ (Враца) Юлиан Ненов шутира по диагонал, само че топката се отби в горната греда. След това тя попадна у нападател на домакините, който стреля, само че ударът се спря в лакътя на Димитър Стоянов. Ситуацията беше прегледана от VAR, след което беше преценено, че бранителят е работил без предумисъл. Славистите отвърнаха с рисков удар на Иван Минчев, минал около вратата.
В 21-ата минута „ Ботев “ (Враца) поведе в резултата. Ненов получи подаване вдясно, пребори се с Людовик Соарес и прати топката в противоположния ъгъл на вратаря Николай Кръстев - 1:0 за врачани. В отговор гостите от София направиха няколко рискови офанзиви, при една от които Йон Бакеро стреля относително едва, само че топката мина куриозно сред краката на стража Красимир Костов. Последният обаче имаше шанс и съумя да спре топката преди тя да премине голлинията. След това Костов отрази техничен шут на Радослав Кирилов, след което беше отсъдена засада на национала.
През второто полувреме играта не промени своя темперамент. Йоан Бауренски от домакините опита страхотна странична ножица, само че топката прелетя настрана от задачата. В 70-ата минута Гьоко Зайков изравни с рязък удар с глава отблизо разстояние - 1:1. Това беше първо попадение за централния бранител от Северна Македония с екипа на „ Славия “.

„ Ботев “ /Враца/ 2:1 „ Славия “
1:0 Юлиан Ненов (21)
1:1 Гьоко Зайков (70)
2:1 Виктор Василев (96)

Стартови сформира:
„ Ботев “ (Враца): 76. Красимир Костов, 22. Диего Фераресо, 18. Илия Миланов, 3. Луиз Фелипе, 77. Мартин Николов, 24. Стефан Гаврилов, 6. Антонио Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 28. Красимир Тодоров, 94. Юлиан Ненов, 15. Мирослав Маринов.
„ Славия “: 12. Николай Кръстев, 18. Димитър Стоянов, 29. Гьоко Зайков, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 5. Мартин Атанасов, 16. Камело Нгуена, 73. Иван Минчев, 10. Радослав Кирилов, 88. Тони Тасев, 7. Йон Бакеро.
Източник: bulnews.bg