„Ботев“ /Враца/ логично загуби с 0:1 от „Ботев“ /Пловдив/ в

...

Слаб и безидеен Ботев отново загуби, този път от Ботев/Пловдив/

„ Ботев “ /Враца/ разумно загуби с 0:1 от „ Ботев “ /Пловдив/ в среща от 13-ия кръг на Първа лига, играна в Монтана. Попадението за "канарчетата " вкара златната запаса Стивън Петков в 61-ата минута, засичайки положително центриране на Тодор Неделев от ъглов удар. Домакините за следващ път демонстрираха слаб футбол и изцяло справедливо изгубиха от своя адаш.
В рамките на една минута стражът на домакините Красимир Костов трябваше да се намесва три пъти след изстрели на Тодор Неделев и удар на Димитър Пиргов с глава. В 9-ата минута Серкан Юсеин насочи нов рисков удар към вратата на врачани. Младокът се освободи от опеката на бранител и потърси далечния ъгъл със мощен фалцов удар, който откри външната страна на страничния дирек.
Последваха минути, в които футболистите на „ Ботев “ /Враца/ изравниха играта и пречупиха стремежа на пловдивчани. В 35-ата минута Йордан Апостолов насочи първи удар към вратата на Даниел Кайзер. Топката доближи ненапълно инцидентно до полузащитника, който стреля по земя, само че ударът му мина около страничния дирек.
Пет минути по-късно Валери Божинов се освободи от Димитър Пиргов, завъртя се към вратата на Кайзер, само че не съумя да насочи изстрела си в очертанията на вратата. Това бе и последното състояние до края на първата част.
Както през първото полувреме, по този начин и през второто „ Ботев “ /Пловдив/ стартира по-силно и изстрел на Димитър Пиргов в 47-ата минута срещна страничната греда. В 52-ата минута Красимир Костов лиши Густаво Афонсо от сигурен гол, спасявайки мощния удар на бразилеца към неговата врата. В 55-ата минута искания за неотсъдена дузпа на домакините за нарушаване на Кристиан Димитров против Валери Божинов бяха подминати от основния арбитър.
Нападателят опита да излъже Станимир Тренчев, който не се подведе и даде сигнал играта да продължи. Две минути по-късно изстрел на Серкан Юсеин откри ръката на Божинов в наказателното поле, само че основният арбитър още веднъж не отсъди 11-метров углавен удар.
Секунди след влизането си в игра Стивън Петков изведе "канарчетата " напред в резултата. Златната аварийна на Николай Киров засече с глава положително центриране на Тодор Неделев от ъглов удар, а отбраната на врачани не попречи по никакъв метод на нападателя. В 79-ата минута още веднъж Стивън Петков стреля към вратата на Костов, само че стражът съумя да улови изстрела от далечна отдалеченост.

„ Ботев “ /Враца/ - „ Ботев “ /Пловдив/ 0:1
0:1 Стивън Петков (61)

Стартови сформира:
„ Ботев “ (Враца): Красимир Костов, Андреас Васев, Атанас Фиданин, Валери Божинов, Венцислав Керчев, Даниел Гаджев, Емил Стоев, Ивайло Михайлов, Йордан Апостолов, Костадин Гаджалов, Петър Атанасов
„ Ботев “ (Пловдив): Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Йордан Минев, Радослав Терзиев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Густаво Афонсо, Антонио Вутов

Стадион: "Огоста ", Монтана
Съдия: Станимир Тренчев
Източник: bulnews.bg