Ботев Враца изненада Славия с 1:0 насред София, въпреки че

...

Десет от "Ботев" Вр изненадаха "Славия"

" Ботев " Враца изненада " Славия " с 1:0 посред София, макар че игра с човек по-малко цяло второ полувреме. Последният мач от десетия кръг на Първа лига се организира на стадион " Васил Левски ". В ложата бе и националният селекционер Петър Хубчев.

Единствения гол вкара резервата Юлиян Ненов в 78-ата минута. Той наказа домакините с прецизен изстрел след контраофанзива. Три минути преди почивката гостите останаха в понижен състав, откакто Даниел Гаджев бе отхвърлен от игра. „

Голямата звезда на " Ботев " Валери Божинов остана на аварийна пейка за сметка на различен Валери - Домовчийски.

Футболистите на " Славия " направиха куп пропуски пред вратата на противника. Силен мач изнесе стражът на врачани Красимир Костов.

С триумфа новакът в елита събра 11 точки и заема 11-ата позиция. " Славия " е седми с 13, колкото има и " Витоша " Бистрица. В идващия кръг " белите " се изправят против водача " Левски " в повтаряне на финала за Купата на България, който завоюваха след осъществяване на дузпи.

Източник: btvnovinite.bg