Ботев Враца и ЦСКА 1948 играят при 1:1 в откриващия

...

НА ЖИВО: Ботев Враца - ЦСКА 1948 1:1, отмениха гол на гостите

Ботев Враца и ЦСКА 1948 играят при 1:1 в откриващия мач на 12-ия кръг в efbet Лига. Двубоят на стадион " Христо Ботев " под връх Околчиц се предава пряко по DIEMA SPORT, а в Gong.bg ще проследим всичко най-интересно. В 17-ата минута Браян Переа откри от дузпа, а в 35-ата Ивайло Чочев също се разписа от бялата точка.

Първата по-интересна обстановка беше в 3-ата минута. Тогава Антонио Вутов лиши топката от Спас Георгиев в средата на терена, напредна и насочи мощен удар, който беше блокиран от Диого Барбоса. Две минути по-късно Момчил Цветанов поде офанзива отляво и откри Марко Мажуга. Националът на ЦАР се оправи с Ерденис Гурища, навлезе във вътрешността и пусна към Даниел Генов. Капитанът на домакините потърси далечния ъгъл от границата на наказателното поле, само че Даниел Наумов се оправи и съумя да избие в корнер.

В 11-ата минтуа Ботев пропусна страхотна опция да открие резултата. Спас Георгиев получи дълъг пас отляво. Фланговият нападател центрира в наказателното поле, където Елитон и Симеон Петров изпуснаха Браян Переа, само че колумбиецът не съумя да засече топката във вратата.

Три минути след това Емил Ценов връхлетя и повали на земята Браян Переа в наказателното поле, като също така го и застъпи. Първоначално Драгомир Драганов даде сигнал играта да продължи, само че след намесата на ВАР прегледа обстановката и уточни бялата точка. Зад топката застана Переа, който с безукорен удар в горния десен ъгъл вкара за 1:0.

В 23-ата минута Елитон засече с глава центриране от корнер, като продължи към Рууни Ева. Камерунецът обаче не очакваше топката и не съумя да нанесе удар към вратата. След половин час игра Рууни Ева върна към Ивайло Чочев, който опита удар от към 20 метра, само че опитът му беше неакуратен. В 32-ата минута Момчил Цветанов и Марко Мажуга разиграха отляво, като последният навлезе в наказателното поле и опита удар в близкия ъгъл, с който Даниел Наумов се оправи.

В 34-ата минута ЦСКА 1948 също получи углавен удар. Първоначално Драгомир Драганов не видя игра с ръка на Браян Мендоса след центриране от корнер. Главният рефер обаче беше привикан да изгледа повтаряне на обстановката, след което уточни бялата точка. Ивайло Чочев застана зад бялата точка и прати вратаря в противоположния ъгъл за 1:1.

Втората част стартира мощно за врачани. Переа проби отдясно и центрира в наказателното поле, като топката доближи до Мажуга. Нападатепят откри Цветанов, който шутира от към 15 метра, само че рисково над вратата. Гостите незабавно дадоха отговор, като Чочев проби отдясно и с меко центриране откри оставения непокрит Педриньо във вратарското поле. Бразилецът обаче остана под топката и не съумя да нанесе прекрасен удар с глава. Малко по-късно шут на Спас Георгиев мина около вратата.

В 62-ата минута гол на ЦСКА 1948 беше анулиран. Елитон смъкна топката с глава след центриране от корнер, само че се качи върху гърба на Мартин Христов. Кълбото се озова в Чочев, който осъществя, само че Драгомир Драганов анулира попадението поради нарушаване на бразилеца. Решението беше доказано и от ВАР.

В 69-ата минута столичани проведоха многоходова офанзива, при която Антонио Вутов откри Ерденис Гурища отдясно. Защитникът центрира в наказателното поле, където Педриньо надскочи Браян Мендоса, само че не съумя да насочи топката в очертанията на вратата. По-добрата игра на ЦСКА 1948 в тези минути продължи и малко по-късно мощен удар на Педриньо от към 17 метра срещна гредата.

Ботев Враца - ЦСКА 1948 1:1

1:0 Браян Переа (17-дузпа)

1:1 Ивайло Чочев (35-дузпа)

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 18. Диого Барбоса, 9. Даниел Генов /к/ (60 - 24. Мартин Смоленски), 10. Спас Георгиев (60 - 21. Бубакар Траоре), 14. Марко Мажуга, 19. Браян Переа

Резерви: 76. Красимир Костов, 8. Митко Панов, 11. Жан-Пиер да Силва, 21. Бубакар Траоре, 4. Луис Фелипе, 37. Марио Киконда, 24. Мартин Смоленски, 3. Мартин Кавдански, 16. Красимир Тодоров

Треньор: Христо Янев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 18. Ивайло Чочев /к/, 10. Георги Русев, 21. Емил Ценов (63 - 39. Парвиз Умарбаев), 24. Ерденис Гурища, 8. Педриньо, 19. Рууни Ева (46 - 9. Видар Кяртансон), 87. Симеон Петров, 5. Елитон, 15. Симеон Василев, 20. Антонио Вутов

Резерви: 33. Генадий Ганев, 9. Видар Кяртансон, 23. Емил Виячки, 4. Мики Орачев, 17. Никола Илиев, 39. Парвиз Умарбаев, 6. Стив Фуртадо, 99. Радослав Кирилов, 11. Бирсент Карагарен

Треньор: Николай Панайотов

Съдия: Драгомир Драганов

Стадион: " Христо Ботев ", Враца