Ботев Враца и Пирин Благоевград играят при 0:3 първия неделен

...

Ботев Враца - Пирин Бл 0:3, брилянтен гол на Манолев

Ботев Враца и Пирин Благоевград играят при 0:3 първия неделен дуел от 24-ия кръг в родната efbet Лига. Срещата на стадион "Христо Ботев " може да наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата. На уеб страницата Gong.bg ще проследим конфликта минута по минута. В 33-ата минута Преслав Йорданов откри от дузпа, а четири по-късно Спас Георгиев удвои. В 57-ата минута Станислав Манолев реши всичко в мача с трети гол.

Първата опция пред един от двата тима беше в актива на домакините. В 4-ата минута отбраната на "орлетата " не се ориентира добре, което разреши на Антон Фасе да стреля от дребен ъгъл, само че топката срещна гредата. Три минути по-късно Ботев получи право да извърши директен свободен удар на към 20 метра от вратата на гостите, само че Юлиан Ненов стреля в стената, след което при добавката прати топката в навън.

Двата тима опитваха да се надлъгват на сложния терен във Враца, само че мъчно създаваха нещо рисково пред една от двете порти. В 27-ата минута многоходова офанзива на "зелените " приключи с удар на Диего Фераресо, който не затрудни Янко Георгиев.

В 30-ата минута основният рефер Станимир Тренчев спря играта, откакто получи сигнал от своите асистенти във ВАР за евентуална игра с ръка на Диего Фераресо след центриране от корнер на Антон Карачанаков. Съдията изгледа обстановката на повтаряне и уточни бялата точка. Зад топката застана Преслав Йорданов, който с мощен удар в десния ъгъл вкара за 0:1.

В 35-ата минута Фасе получи пред наказателното поле, отвори си кулоар за пукотевица, само че Георгиев не се затрудни.

Две минути по-късно "орлетата " удвоиха задатъка си. Карачанаков догони една топка отляво и откри Стилиян Николов. Той насочи тежък удар от към 25 метра, Костов съумя да боксира, а отбраната пред него не помни за Спас Георгиев, който овладя и от няколко метра вкара за 0:2.

В 41-ата минута пред Йорданов се откри отличен късмет да постави завършек на интригата в срещата. Нападателят засече с глава центриране на Спас Георгиев, само че стреля рисково над вратата.

В началото на втората част Манолев стигна до наказателното поле и откри Красимир Станоев, който си настройки топката и шутира, само че Костов се отличи с добра интервенция. В 50-ата минута Ненов проби отдясно и откри непокрития Мохамед Бентахар. Алжирецът от няколко метра насочи удар, който Янко Георгиев съумя да избие. Само две минути по-късно врачани още веднъж бяха покрай понижаване на резултата. Ненов центрира отдясно, а Занев в опита си да почисти топката я прати в гредата. Кълбото попадна в Карлос Со, който от два метра стреля над вратата.

Натискът на "зелените " продължи. В 54-ата минута Со насочи удар с глава, само че рисково над вратата. Четири минути по-късно Пирин реши всичко в мача. Манолев получи от Станоев, настройки си топката и с брилянтен удар в десния ъгъл от към 25 метра матира Костов за трети път.

В 66-ата минута Ботев получи нова опция да извърши директен свободен удар от границата на наказателното поле, само че още веднъж Ненов стреля в стената.

Ботев Враца - Пирин Благоевград 0:3

0:1 Преслав Йорданов (33-дузпа)

0:2 Спас Георгиев (37)

0:3 Станислав Манолев (58)

Ботев: 76. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев /к/, 22. Диего Фераресо, 77. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 88. Йоан Бауренски, 17. Чавдар Ивайлов (46 - 20. Мохамед Бентахар), 15. Мирослав Маринов (46 - 9. Карлос Со), 94. Юлиан Ненов, 14. Антон Фасе

Резерви : 33. Христо Георгиев, 20. Мохамед Бентахар, 9. Карлос Со, 24. Стефан Гаврилов, 2. Валери Христов, 3. Луис Фелипе, 11. Виктор Василев

Треньор: Даниел Моралес

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров /к/, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиан Попев

Резерви: 1. Марио Кирев, 73. Венцислав Бенгюзов, 29. Станислав Костов, 20. Даниел Иванов, 26. Иван Тасев, 8. Орлин Старокин, 23. Ивайло Тодоров

Треньор: Радослав Митревски

Ж.к: Станислав Манолев (Пирин)

Съдия: Станимир Тренчев

Стадион: "Христо Ботев ", Враца