Ботев Враца и Арда завършиха наравно 0:0 в мач от

...

"Ботев" Враца и "Арда" не си вкараха, гредите победиха

" Ботев " Враца и " Арда " приключиха наедно 0:0 в мач от 29-ия кръг на Първа лига - финален от плейофната фаза за тимовете от втората осмица. Двата отбора изиграха забавен дуел, в който не липсваха положителни голови обстановки, само че гредите оставиха резултата неизменен.

Гостите от Кърджали имаха самодейността през първата част и в 29' топката се отклони в гредата след удар на Спас Делев, а осем минути по-късно вратарят на " Ботев " Красимир Костов спря Александър Георгиев.

След почивката домакините имаха три благоприятни условия. Първо още в началните минути Месут Юсуф избави удар на Доминик Янков. Впоследствие в 49' и 71' врачани на два пъти бяха спрени от гредите, а шансът не бе надлежно с Аласан Н'Диайе и Петър Атанасов.

В последна сметка нулевото тъждество се резервира и значи, че " Арда " ще би трябвало да изкача изхода от " Ботев " Пловдив - " Дунав " по-късно довечера, с цел да разбере дали ще остане на върха в групата. В момента тимът от Кърджали е с актив от 35 точки - 2 повече от " Ботев " Пловдив.

" Ботев " Враца: 33. Костов, 4. Лясков, 39. Иванов, 18. Миланов, 24. Н’Диайе, 11. Васев, 6. Гаджев, 8. Янков, 7. Ивайлов, 9. Генов, 30. Домовчийски

" Арда ": 23. Юсуф, 4. Стоев, 71. Крумов, 25. Леони, 11. Георгиев, 21. Костадинов, 27. Мартинов, 17. Коконов, 98. Ковачев, 9. Карадайъ, 7. Делев
Източник: btvnovinite.bg