Ботев (Вр) 0 : 2 Лудогорец 48′ Сон удвои резултата

Ботев - Лудогорец 0:2, орлите решиха мача

Сон удвои резултата с дебютния си гол за Лудогорец.
46′
Доминик Янков е сменен по тактически съображения от Клод Гонсалвеш.
45′
Вторите 45 минути стартираха. Лудогорец няма право на неточност против 10 от Враца.
45′
Първите 45 минути приключиха. Лудогорец стигна до ранен гол, а домакините останаха с човек по-малко и утежниха ориста си.
36′
Браян Мендоса получава жълт картон.
28′
Лудогорец беше покрай втори гол. Иван Йорданов стреля от отдалеченост, само че топката срещна десния непряк дирек, след което се озова в краката на Руан Секо. Бразилецът я насочи във вратата, само че беше в засада и попадението не беше зачетено.
 Снимка 628853
Източник:
16′
Диого Барбоса напусна терена с червен картон. Той влезе остро в краката на Кайо Видал. Първоначално бе показан жълт картон, само че след обзор от ВАР в последна сметка играчът на Враца бе изпъден.
8′
Руан Секо открива резултата с първото си попадение с екипа на Лудогорец след асистенция на Кайо Видал.
2′
Двубоят под Околчица започва. " Орлите " са по-активни първоначално.
1′
Здравейте с следенето онлайн на мача сред Ботев и Лудогорец във Враца. Двата тима са записали по една победа от началото на сезона, само че отборът на Ивайло Петев е с мач по-малко поради присъединяване си в евротурнирите.
Състав 76. Красимир Костов 12. Симон Слуга 3. Мартин Кавдански 6. Якуб Пиотровски 4. Луиз Фелипе Де Соуза Соарес 16. Аслак Фон Витри 7. Момчил Цветанов 17. Франциско Хавиер Идалго Гомес 9. Даниел Генов 26. Ноа Кемесенг Сонко Сундберг 10. Спас Георгиев 32. Игор Пластун 17. Чавдар Ивайлов 64. Доминик Янков 18. Диого Барбоса 77. Кайо Видал 19. Браян Андрес Переа Варгас 82. Иван Йорданов 23. Браян Мендоса 90. Спас Делев 77. Стефан Велев 99. Руан Филипе Родригес Де Соуза Треньор Даниел Моралес Ивайло Петев Резерви 34. Федерико Бариос Рубио 1. Серджио Падт 8. Митко Панов 7. Рик Джонатан Лима Мораеш 11. Жан Пиер Да Силва 8. Жоаким Клод Гонсалвеш Араужо 15. Мирослав Маринов 11. Кирил Десподов 16. Красимир Тодоров 24. Оливие Жак Ем Вердон 20. Мартин Христов 30. Педро Енрике Нареси Мачадо 22. Петър Кепов 37. Бернард Текпетей 28. Едуардо Леке Кунде 44. Марсел Хайстер 88. Иван Нешков 88. Тодор Неделев
Ботев (Враца) приема Лудогорец в ранния съботен дуел от програмата на efbet Лига. Срещата под Околчица започва в 19:00.

Двата тима са записали по една победа от началото на сезона, само че отборът на Ивайло Петев е с мач по-малко поради присъединяване си в евротурнирите. За момента обаче " орлите " ще би трябвало да се задоволят с Лига Европа, защото през седмицата отпаднаха по трагичен метод от Шампионска лига. Разградчани бяха отстранени от Олимпия (Любляна) с общ резултат 3:2, а в 102-ата минута на реванша в Словения Кирил Десподов пропусна дузпа, с което очакванията на Лудогорец за пробив в групите на най-престижния европейски клубен шампионат угаснаха за поредна година.
 Дани Моралес: Проблемът е неналичието на самообладание в нашия тим

" Всички тимове имат проблем, когато играят с човек повече "

Шампионите стартираха новата акция с шокираща загуба от Крумовград (1:3), след което обаче разрушиха Етър с 5:0.

Ботев (Враца) пък надви над Славия, само че отстъпи на пловдивското и столичното Локо. Футболистите на Даниел Моралес ще желаят да се реваншират за тежкото проваляне от " смърфовете " с 0:4 в понеделник.

Наставникът на врачани няма проблеми с контузени или осъдени играчи, тъй че ще заложи на най-благоприятен състав в търсене на точка или три през днешния ден.

Ивайло Петев пък няма да може да разчита на новата си перла Квадво Дуа, който е контузен. Друг нападател - Руан Секо, обаче е картотекиран и ще запише първи минути с екипа на Лудогорец. Своя дебют за " орлите " се чака да направи и привлеченият от Левски Ноа Сонко Сундберг.

Главен арбитър на срещата е Георги Гинчев, с помощници Илиян Капарашев и Мартин Мачев. С ВАР ще се занимават Волен Чинков и Стоян Арсов. Делегат на БФС е Деница Крумова, а работата на реферите зорко ще следи Георги Игнатов.