Ботев успя да стигне само до равенство срещу втородивизионния Марица

...

Ботев и Марица си спретнаха боево реми

Ботев съумя да стигне единствено до тъждество против втородивизионния Марица в контролна среща, с която двата тима запълниха паузата в шампионата.

Проверката се игра на помощния терен въз основата в "Коматево " и завърши при резултат 2:2.

Тимът от Кършияка поведе през първото полувреме с попадение на юношата на Ботев Венцислав Гюзелев, а различен някогашен състезател на "канарчетата " - Костадин Дяков удвои преднината на своя отбор още преди почивката.

Момчетата на Николай Киров стигнаха до равенството с късни попадения. Първото от тях бе дело на Алваро Юлиано, който вкара в типичния си жанр със мощен удар отдалеко, а ремито бе закрепено от автогол на гостите.

Няколко съществени футболисти на "жълто-черните " не взеха присъединяване в приятелския мач. Освен националите Тодор Неделев и Цветомир Панов, срещата пропуснаха още капитанът Лъчезар Балтанов, Фернандо Виана, Дуде Ндонгала, Серкан Юсеин, Пламен Димов и вратарят Иван Чворович.

Съставът на Ботев: Даниел Кайзер (Симеон Симеонов), Йордан Минев (Димитър Калчев), Кристиан Димитров, Лазар Марин, Алваро Юлиано, Меледже Омнибес, Радослав Апостолов, Густаво Афонсо, Крум Стоянов, Стивън Петков, Кристиан Добрев (Тони Тасев)