Ботев продължи серията без загуба на цели 6 поредни мача

...

Ботев продължи серията след обрат срещу Пирин, Попето и Акере отново блестят

Ботев продължи серията без загуба на цели 6 следващи мача без проваляне, откакто победи Пирин с 3:1. Пловдивчани трябваше да върша поврат, откакто Комано откри още в самото начало на дуела, само че след две попадения на Самуел Акере и едно на Мартин Секулич " канарчетата " направиха цялостен поврат за успеха.
Прочетете още

Ботев позволи гол още в 30-та секунда, откакто при центриране в пеналта на Андрей Йорданов Йонас Там сгреши съдбовно, откакто не съумя да почисти, а по-късно Атанас Чернев опита да почисти с шпагат, само че тя отиде право при Юго Комано, който осъществя за 0:1. Това беше и най-бързият гол в елита, който е вкаран през този сезон.

В 8-та минута Акере стреля, само че Ковальов избави.

В 13-та минута Бароан овладя отлично топката, обърна се и насочи удар, само че той мина около вратата.

В 22-та минута Самуел Акере изравни след ужасно осъществяване. Той получи пас от Ивелин Попов завъртя се и със страховит удар от дъгата на пеналта вкара за 1:1.

Пирин отговори с рисков удар на Йорданов, който беше избит в корнер от Ханкич.

В 28-та минута Акере подаде отлично към Бароан, само че нападателят разочарова, пращайки топката над вратата.

В края на полувремето Бароан стреля с глава, само че Ковальов избави.

След това и Андрей Йорданов стреля рисково и затрудни Ханкич, само че той мазета.

В началото на втората част Ботев направи цялостен поврат, откакто Ивелин Попов изведе Акере в наказателното поле, който овладя и осъществя за 2:1.

В 53-та минута Ивелин Попов стреля, само че Ковальов мазета в корнер.

Три по-късно Попов пусна превъзходен пас с пета към Уме Емануле, който стреля, само че около вратата.

Последва мощен удар на Етоо, само че около вратата.

В 61-та минута и Бароан насочи изстрел, само че и той не откри очертанията на вратата.

В 86-та минута Бароан стреля от отдалеченост, само че Ковальов мазета в корнер. След неговото изпъленение първо Чернев игра с ръка, само че Ковальов мазета, а при добавката Там прати топката в навън.

Във втората минута от добавеното време Ботев получи пас в наказателното поле и вкара за 3:1.

Последва удар на Минков с глава, само че около вратата.

С успеха Ботев събра 23 точки и е на 9-то място, а Пирин е 14-ти с 15 точки.

В идващия кръг Ботев гостува на Арда в Кърджали в петък.

Ботев:  Хидает Ханкич, Джеймс Етоо, Атанас Чернев, Йонас Там, Константинос Балоянис, Янис Карабельов, Дилан Мертенс (Дилан Мертенс 72 мин.), Самуел Акере (Минколай Минков 82 мин.), Ивелин Попов, Уме Емануел (Фаустас Степанавичус 82 мин.), Антоан Бароан (Мартин Секулич 88 мин.)

Пирин:  Максим Ковальов, Дмитро Семенив, Александър Дюлгеров, Борис Тютюков (Станислав Костов 66 мин.), Андрей Йорданов, Венцислав Бенгюзов, Аюб Абу (Симеон Александров 84 мин.), Иван Тасев (Любомир Тодоров 90 мин.), Аймен Суда, Мартин Бачев, Юго Комано

Източник: trafficnews.bg