Ботев продължи победната си серия и записа 4-ти пореден успех

...

Ботев продължи серията и завърши годината с победа

Ботев продължи победната си серия и записа 4-ти следващ триумф и общо 9-ти следващ мач без загуба. " Канарчетата " победиха Хебър вкъщи с 1:0 след попадение на Антонио Перера в 57-та минута.
Прочетете още

Преди началото на дуела нападателят на Ботев Антоан Бароан беше награден с плакет за най-резултатен чужденец в историята на клуба. Той задмина в класацията бразилците Жоао Пауло и Фернандо Виана.

Във втората минута Секулич се измъкна добре и насочи удар от дъгата на пеналта, само че Игонен улови.

Само секунди по-късно Ивелин Попов центрира в пеналта към Секулич, който игра с глава, само че Игонен мазета.

В 10-та минута удар на Акере мина около вратата.

Последва и удар на Кабов, който излезе в навън.

В 14-та минута Стефан Цонков игра с глава, а Ханкич направи ужасно избавяне с една ръка, само че в тази обстановка беше свирена и засада.

В 32-та минута удар на Кабов беше избит от Ханкич в корнер.

Последва удар на Акере избавен от Игонен.

В 52-та минута Игонен избави и удар на Етоо.

В 57-та минута домакините въпреки всичко съумяха да стигнат до попадение. Ивелин Попов центрира в пеналта, където Антонио Перера засече с глава и осъществя за 1:0. За Попов това беше 8-ма асистенция във всички шампионати.

С успеха Ботев приключи 8-ми с 29 точки на полусезона, а Хебър ще зимува на 12-то място с 20 точки.

За Ботев това беше финален мач за 2023-та година. Тимът ще изиграе идващия си формален мач през февруари при посещение на Крумовград.

Ботев:  Хидает Ханкич, Джеймс Етоо, Атанас Чернев, Точукву Ннади, Константинос Балоянис, Янис Карабельов, Антонио Перера, Самуел Акере, Ивелин Попов, Уме Емануел, Мартин Секулич

Хебър:  Матвей Игонен, Архан Исуф, Стефан Цонков, Ангел Бастунов, Роберт Мазан, Георги Вълчев, Олексий Збун (Богомил Божуркин 83 мин.), Карлос Охене, Стилиян Тисовски, Атанас Кабов (Марсел Канади 64 мин.), Георги Николов

Източник: trafficnews.bg