„Ботев“ прегази „Септември“ (София) с 4:1 в сблъсък от 17-ия

...

Ботев лети във Враца, прегази и Септември с 4:1/снимки/

„ Ботев “ прегази „ Септември “ (София) с 4:1 в конфликт от 17-ия кръг на Първа професионална лига на стадион „ Христо Ботев “ във Враца.
Срещата стартира по-добре за гостите от София. Още в 3-ата минута отборът на Христо Арангелов можеше да открие резултата. Фабиано Алвеш комбинира с Крис Гади и нанесе прекрасен удар от отдалеченост, кълбото обаче се отби в страничния дирек и излезе в навън.
В 8-ата минута още веднъж Алвеш се озова на стрелкова позиция, този път след тъкмо подаване на Асен Чандъров, само че опитът му мина настрана от задачата.
В 24-ата минута Янко Георгиев направи неповторимо избавяне. Стражът на гостите мазета удар на Божинов с глава от близка отдалеченост. Две минути по-късно обаче Валери Божинов още веднъж бе оставен непокрит в наказателното поле и от близка отдалеченост прати кълбото в мрежата. Опитният нападател на "зелените " опита да стреля с глава, само че топката се удари в крайници му и влетя във вратата на „ Септември “.
Две минути по-късно тимът на Христо Арангелов направи груба неточност в отбрана. Вратарят на „ Ботев “ изпрати топката напред, където бранителите на отбора не съумяха да се схванат. Бенга изрита кълбото в тялото на Дарко Глишик и по този метод влезе за повторно в мрежата на Янко Георгиев.
Три минути преди края на първата част столичани върнаха едно попадение. В негов създател се трансформира Крис Гади. Френският нападател получи комфортно подаване от Асен Чандъров и с прелестен удар върна интригата на стадион “Христо Ботев”.
В 52-ата минута Юлиян Ненов тества рефлекса на Георгиев, който съумя да отрази неговия мощен удар. В 56-ата минута Даниел Генов ознаменува отличната си игра и с попадение. Атакуващият футболист на „ Ботев “ се разписа след прелестен шут от отдалеченост.
Два червени картона за Йордан Апостолов и Асен Чандъров в 62-ата минута. Причината бе прикосновение сред двамата, което мина рамките на естественото. Първоначално играчът на „ Ботев “ пръв блъсна с ръка противника си, при изправянето от терена и двамата се спречкаха, заради което бяха изгонени от Никола Попов.
В 78-ата минута Андреас Васев центрира отдясно в наказателното поле към Домовчийски, който опита изстрел, Янко Георгиев мазета коженото кълбо към непокрития Емил Стоев, който осъществя със мощен удар от близка отдалеченост.
В последните 10 минути срещата двата тима не съумяха да основат нищо забавно в атакуващ проект и борбата сред „ Ботев “ и „ Септември “ приключи без нови попадения.

„ Ботев “ (Враца) – „ Септември “ (София) 4:1

1:0 Божинов (26')
2:0 Глишик (28' авт.)
2:1 Гади (42')
3:1 Генов (56')
4:1 Стоев (78')

Стартови сформира:
„ Ботев “: 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 37. Венцислав Керчев, 18. Илия Миланов, 26. Мариян Иванов, 7. Георги Вълчев, 88. Йордан Апостолов, 71. Емил Стоев, 94. Юлиян Ненов, 14. Даниел Генов, 86. Валери Божинов
Старши треньор: С. Ангелов

„ Септември “: 21. Янко Георгиев, 6. Александру Бенга, 16. Стилиян Николов, 25. Иван Стоянов, 23. Дарко Глишик, 8. Борис Галчев, 26. Фабиано, 10. Асен Чандъров, 13. Здравко Димитров, 20. Ишмаел Байду, 19. Крис Гади