Ботев постигна втора победа в контролните срещи. Този път футболистите

...

Ботев Вр победи Монтана в контрола

Ботев реализира втора победа в контролните срещи.

Този път футболистите на Даниел Моралес победиха Монтана с 1:0. Единственото попадение в срещата означи Браян Переа в 12-ата минута, който засече центриране на Том Рапнуи.

Ботевци сътвориха още няколко положителни голови положения, само че не съумяха да вкарат второ попадение.

С този мач приключи и първата част от подготовката. Утре тимът пътува за Благоевград, където стартира лагер. В събота е идващия мач против Пирин.

В 12- ата минута Ботев направи доста добра офанзива, топката попадна у Том Рапнуи отляво, който центрира навръх крайници на Браян Переа и нападателят от няколко метра опъна мрежата на монтанци.

След още 3 минути игра Переа пусна към Браян Мендоса, който от дребен ъгъл върна топката към точната за осъществяване на дузпа, само че бранител на Монтана мазета.

В 31-ата минута Мирослав Маринов имаше опция да играе с глава, само че не се получи и топката бе избита в корнер.
Само след 2 минути игра Маринов стреля мощно от добра отдалеченост, само че Димитър Илиев избави.

През второто полувреме на терена се появиха 7 нови футболисти, а от първото полувреме останаха единствено Браян Мендоса, Петър Кепов, Браян Переа и Клери Сербер.

В 52-ата минута Клери Сербер направи добър пробив, влезе в наказателното поле, само че не уцели вратата.
Атаките на Ботев продължиха, само че липсваше добър завършващ удар.

В 54-ата минута Сербер даде прелестен извеждащ пас към Петър Кепов, който излезе самичък против вратаря и вкара топката в мрежата, само че реферът маркира засада и голът не бе зачетен.

Красимир Костов направи положително избавяне в 77-ата минута, след удар на Дамянов.

В 85-ата минута Красимир Тодоров направи добър пробив, подаде към Мартин Атанасов, който насочи мощен шут, само че стражът на Монтана мазета в корнер.
Източник: novinata.bg