Ботев победи Витоша Бистрица с 1:0 в последната си контрола

...

Ботев Враца победи Витоша в контрола

Ботев победи Витоша Бистрица с 1:0 в последната си контрола преди подновяването на шампионата.

Единственото попадение означи Венцислав Христов в 34-ата минута от дузпа отсъдена за нарушаване против Мирослав Маринов.

Момчетата на Росен Кирилов сътвориха още няколко положителни голови положения, само че не съумяха да отбележат второ попадение. В срещата присъединяване взеха съвсем всички футболисти като се изключи леко контузените Антонио Георгиев и Даниел Генов.

Първата добра голова опция пристигна в 10-ата минута. Тогава Фелипе Са стреля от границата на наказателното поле, само че изпрати топката високо над вратата. След още 5 минути игра Ботев направи мощна офанзива. Мирослав Маринов получи топката на добра позиция, подаде паралелно на вратата, само че пасът му бе блокиран.

Гостите имаха страховит късмет в 20-ата минута, само че Цветомир Вачев стреля над вратата на Федерико Бариос.

В 27-ата минута Мирослав Маринов даде акуратен пас към Венци Христов, нападателят стреля, само че вратаря мазета в ъглов удар.

След още 5 минути игра Христов още веднъж бе изведен на голова позиция, стреля мощно, само че стражът още веднъж се оправи.

В 34-ата минута Мирослав Маринов бе съборен в наказателното поле и реферът Иво Андреев отсъди дузпа, която Венци Христов трансформира в гол.

Само 3 минути по-късно Ботев сътвори добра офанзива. Венци Христов изведе Сантиаго Монтоя, той пусна към Мирослав Маринов. Нападателят се обърна, стреля, само че бранител блокира топката и след това тя бе избита пред голлинията.

В началото на второто полувреме Росен Кирилов направи няколко смени, а след още 5-6 минути игра пусна и останалите футболисти.

В 55-ата минута Любомир Василев избави шут на нападател на Витоша.

В 60-ата минута добра офанзива на Ботев приключи с удар на Чавдар Ивайлов, само че топката мина около левия дирек.

Малко по-късно добра контраофанзива приключи с прекрасен пас на Красимир Тодоров към Жан-Пиер Да Силва, само че французинът бе изпреварен от вратаря.

4 минути преди края на дуела Жан-Пиер Да Силва получи добре топката по десния фланг, преодоля противник, центрира, тя стигна до Мартин Николов, който стреля от воле, само че я изпрати в навън.

В последната минута Браян Переа извърши добре директен свободен удар, само че около вратата. В идната офанзива Ботев пропусна още един късмет. Шут на Жан-Пиер Да Силва бе избавен от вратаря.
Източник: novinata.bg