Ботев победи с 2:0 ЦСКА и записа изключително важна победа

...

Ботев подчини ЦСКА и мечтае за медал

Ботев победи с 2:0 ЦСКА и записа извънредно значима победа в борбата за медалите в шампионата. Супрайен откри резултата в 24-та минута, а в 30-та минута Неделев удвои преднината на " канарчетата ".

В 14-та минута се стигна до първия прецизен удар в дуела. Бароан напредна, само че беше блокиран и насочи лек удар, който Бусато избави.

В 20-та минута рисков удар на Карлос Мухар мина около вратата.

Капитанът на ЦСКА Юрген Матай се контузи и беше сменен от Християн Петров.

В 24-та минута Ботев поведе в резултата, откакто Тодор Неделев центрира от корнер, а Самуел Супрайен засече с глава и простреля Бусато - 1:0. Това беше първи гол за френския защитник на Ботев.

В 29-та минута Ботев удари за повторно, Мено Кох и Християн Петров се сблъска на границата на пеналта, а Неделев се възползва от това със страховит удар не остави шансове на Бусато - 2:0.

В 35-та минута след груба неточност в защитата на Ботев се стигна до удар на Вилдсхут, само че Генев съумя да се хвърли и да избави попадението. Георги Давидов гледаше на ВАР ситуацията за хипотетична игра с ръка на Генев и дузпа за ЦСКА, само че отсъди корнер и нямаше дузпа.

В 48-та минута Вилдсхут стреля, само че над вратата.

В 50-та минута удар на Неделев беше избавен от Бусато.

Последва и неакуратен удар на Мазику.

Кайседо можеше да накаже неточност на отбраната на Ботев, само че той би над вратата.

След корнер Гарсес засече с глава, само че Аргилашки улови.

Последва нов пропуск на Гарсес след корнер, той насочи изстрел, само че над вратата.

В 66-та минута Морено засече с глава от корнер, само че Аргилашки избави.

В 70-та минута Ботев можеше да вкара и трети гол, Па Конате се възползва от излизане на Бусато и центрира в наказателното поле, само че Бароан не съумя да засече с глава в опразнената врата.

В 80-та минута Амос Юга стреля доста неопределено над вратата.

В 85-та минута удар на Минков мина около вратата.

Малко по-късно хубава композиция сред Току и Брахими приключи с удар на последния, само че около вратата.

С успеха Ботев остана на трето място и събра 43 точки, а ЦСКА е втори с 49 точки.

Следващият мач на Ботев е на 3 април Лудогорец.

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Роберто Пунчец, Самуел Супрайен, Виктор Генев (Станислав Работов 68 мин.), Джеймс Етоо, Дилан Мертенс (Николай Минков 46 мин.), Реда Рабей, Емануел Току (Джак Лейн 89 мин.), Тодор Неделев (Тодор Неделев 75 мин.), Антоан Бароан (Мохамед Брахими 75 мин.)

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов (Асен Дончев 87 мин.), Юрген Матай (Християн Петров 16 мин.), Мено Кох, Брадли Мазику, Карло Мухар, Жеферсон (Бисмарк Чарлс 63 мин.), Амос Юга, Яник Вилдсхут, Маурисио Гарсес (Калоян Кръстев 63 мин.), Жорди Кайседо (Брайън Морено 63 мин.)

Източник: trafficnews.bg