Ботев победи Дунав с 3:0 в мач от 26-ия кръг

...

Дунав издържа само час срещу Ботев и рухна

Ботев победи Дунав с 3:0 в мач от 26-ия кръг на Първа лига, който се игра въз основата в Коматево, съобщи кореспондент на Plovdiv24.bg . С дуела завърши постоянния сезон за двата отбора, които ще продължат присъединяване си надлежно в първата шестица и втората осмица. Жоао Пауло (68, 79) и Тодор Неделев (74) се разписаха за домакините.

С триумфа " канарчетата " имат към този момент актив от 42 точки и се приближиха единствено на 3 точки от четвъртия Берое. Дуна пък остана на 12-о място с актив от 21 точки.

В 13-ата минута бе първото чисто състояние в мача. Густаво Афонсо изскочи самичък против вратаря на русенци Мартин Луков и шутира, само че стражът съумя да избави.

В края на полувремето топката бе сложена на главата на Диого Кампос, който от непосредствена непосредственост не съумя да я насочи в мрежата на Дунав. Последва удар на Серкан Юсеин, който мина над вратата на гостите.

Малко след почивката жълто-черните направиха нов 100-процентов пропуск пред вратата на Дунав. Лазар Марин подаде към Тодор Неделев, който бе оставен самичък и от непосредствена непосредственост съумя да насочи топката, само че тя мина на сантиметри от страничния дирек.

Няколко минути по-късно публиката на Дунав издигна афиш " Искаме Ботев на Колежа ", а почитателите на Ботев приветстваха бурно отношението на гостите от Русе.

В 68-ата минута Ботев разпечата вратата на Дунав. След следващата мнгоходова офанзива топката бе поета от Густаво Афонсо, който стигна до наказателното поле на гостите и подаде наляво към сънародника си Жоао Пауло. Бразилецът с диагонален удар прати кълбото в мрежата на небесно сините - 1:0.

Само 6 минути по-късно Тодор Неделев успокои " канарите " с втори гол. Халфът прониза мрежата зад Мартин Луков с компактен удар с левия крайник - 2:0.

В 79-ата минута преднината на Ботев стана класическа след нов гол на Жоао Пауло, който шутира мощно и не остави никакви шансове на вратаря на гостите - 3:0.

Ботев - Дунав 3:0

Голмайстор:  1:0 Жоао Пауло (68), 2:0 Тодор Неделев (74), 3:0 Жоао Пауло (79)

Ботев:   Иван Чворович, Йордан Минев, Пламен Димов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Густаво Афонсо (83- Кристиан Добрев), Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин, Жоао Пауло, Диого Кампос (58- Стивън Петков).

Дунав:  Мартин Луков, Христо Попадийн, Петър Патев, Мартин Ковачев, Божидар Васев (60- Преслав Петров), Диян Димов, Бирсент Карагарен, Насим Зитуни, Бранимир Костадинов, Васил Шопов, Виктор Сандес (65- Юлиян Ненов).
Източник: ruse24.bg