Ботев (Пловдив) завърши наравно 2:2 със Зенит (Санкт Петербург). Контролната

...

Ботев с престижно равенство срещу Зенит в Дубай

Ботев (Пловдив) приключи наедно 2:2 със Зенит (Санкт Петербург). Контролната намира се игра на състезателен комплекс NAS в Дубай.

Получи се забавен и открит мач, а българският отбор сподели добра игра, изключително през второто полувреме. Двубоят се състоеше от две полувремена по 40 минути. Тодор Неделев откри резултата след тъкмо изпълнена дузпа в 6-ата минута, само че Артьом Дзюба съумя да изравни в 31-ата. През второто полувреме Оздоев даде задатък на Зенит в 53-ата минута, само че в края на мача Маркиньос също бе прецизен от бялата точка и оформи крайния резултат.

В заключителните минути на мача пък Супрайен влезе в вербален спор с Дзюба, което докара до кавги на терена, само че всичко завърши без произшествия.
 Азрудин Валентич: Искам трофей с Ботев