Ботев (Пловдив) завърши наравно 2:2 с Марица (Пловдив) в контролна

...

Ботев Пд и Марица с равенство в контрола

Ботев (Пловдив) приключи наедно 2:2 с Марица (Пловдив) в контролна среща.

Спарингът се игра на „Футболен комплекс Ботев 1912“ и бе финален за двата отбора преди подновяването на шампионата.

„Канарчетата“ не изиграха най-хубавия си мач, като срещата бе относително равностойна. Головете за Ботев осъществиха и.

В първите минути липсваха сериозните положения, а „жълто-черните“ стигнаха до два неточни удара посредством Мертенс и Току. В 19-ата минута откри резултата, откакто изненада вратаря с удар от междинна отдалеченост – 1:0.

Две минути по-късно остана самичък против стража на гостите, само че ударът му бе отразен. Гостите дадоха отговор със мощен, само че неакуратен удар в 27-ата минута, а 10 минути по-късно хубав гол на Мариян Тонев бе анулиран поради засада.

Второто полувреме продължи по еднакъв метод и в 55-ата минута гостите изравниха посредством тъкмо изпълнена дузпа от Мариян Тонев. Само три минути по-късно ботевистите още веднъж поведоха след красива композиция.

получи по десния фланг и центрира към наказателното поле, където с гърди смъкна към. Халфът от придвижване насочи добре ориентиран удар от 16-17 метра и топката влетя във вратата за 2:1.

В 61-ата минута бе изведен самичък против вратаря, само че не съумя да го преодолее. 10 минути по-късно, след неточност в защитата на „сините“, Минков напредна и стреля, само че неопределено.

В 73-ата минута офанзива отляво на гостите приключи с пас към Валери Домовчийски, който от близко вкара за 2:2. В 76-ата минута удар на Току мина над вратата, като това бе последното положително състояние в мача.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА БОТЕВ:,,,,,,,,,,
Източник: novinata.bg