Ботев (Пловдив) завърши наравно 2:2 с Марица (Пловдив) в контролна

...

Ботев разочарова срещу градски съперник

Ботев (Пловдив) приключи наедно 2:2 с Марица (Пловдив) в контролна среща. Спарингът се игра на " Футболен комплекс Ботев 1912 " и бе финален за двата отбора преди подновяването на шампионата.
 Фенове на Ботев (Пловдив) ще стачкуват пред
Фенове на Ботев (Пловдив) ще стачкуват пред " Колежа "

Мероприятието е през днешния ден от 17:00 часа

" Канарчетата " не изиграха най-хубавия си мач, като срещата бе относително равностойна. Головете за Ботев осъществиха Джеймс Етоо и Дилан Мертенс.

В първите минути липсваха сериозните положения, а " жълто-черните " стигнаха до два неточни удара посредством Мертенс и Току. В 19-ата минута Джеймс Етоо откри резултата, откакто изненада вратаря с удар от междинна отдалеченост - 1:0.

Две минути по-късно Па Конате остана самичък против стража на гостите, само че ударът му бе отразен. Гостите дадоха отговор със мощен, само че неакуратен удар в 27-ата минута, а 10 минути по-късно хубав гол на Мариян Тонев бе анулиран поради засада.

Второто полувреме продължи по еднакъв метод и в 55-ата минута гостите изравниха посредством тъкмо изпълнена дузпа от Мариян Тонев. Само три минути по-късно ботевистите още веднъж поведоха след красива композиция.

Николай Минков получи по десния фланг и центрира към наказателното поле, където Димитър Тонев с гърди смъкна към Дилан Мертенс. Халфът от придвижване насочи добре ориентиран удар от 16-17 метра и топката влетя във вратата за 2:1.
 Куп проблеми пред Азрудин Валентич

Има контрола на следващия ден от 14:00 часа с Марица

В 61-ата минута Николай Минков бе изведен самичък против вратаря, само че не съумя да го преодолее. 10 минути по-късно, след неточност в защитата на " сините ", Минков напредна и стреля, само че неопределено.

В 73-ата минута офанзива отляво на гостите приключи с пас към Валери Домовчийски, който от близко вкара за 2:2. В 76-ата минута удар на Току мина над вратата, като това бе последното положително състояние в мача.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА БОТЕВ : Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Емануел Току, Джеймс Етоо, Николай Минков, Самуел Супрайен, Реда Рабей, Станислав Работов, Филип Филипов
 Изненада: Звезда на Ботев (Пловдив) напусна клуба седмица преди подновяването на шампионата