Ботев Пловдив записа трета поредна победа в елита – 1:0

...

Ботев Пловдив би Хебър, Крумовград – ЦСКА 1948

Ботев Пловдив записа трета поредна победа в елита – 1:0 над Хебър Пазарджик в 20-я кръг. Единственото попадение осъществя Антонио Перера в 57-ата минута след асистенция на Ивелин Попов. Играчите на Душан Керкез към този момент са в серия от 9 следващи дуела без проваляне във всички шампионати. Ботев ще приключи календарната година на осмо място в класирането с 29 точки. Хебър остава 12-и с 20 точки.

Домакините започнаха по-настоятелно и още във втората минута Мартин Секулич се откъсна от отбраната на Хебър, след което насочи удар от границата на наказателното поле, попаднал право в ръцете на Матвей Игонен. Минута по-късно хърватският нападател засече центриране на Ивелин Попов, само че Игонен отново избави. До края на първото полувреме вратарят извади още два рискови удара. Атанас Кабов пък затрудни съществено Хидайет Ханкич в 32-ата минута, само че това остана единственият късмет за гол на Хебър.

В 57-ата минута канарчетата откриха резултата. Ивелин Попов центрира към Антонио Перера, който беше изтърван от отбраната на Хебър – 1:0. В 69-ата минута Стилиян Тисовски стреля от към 12-13 метра, само че право в Ханкич. В ответната офанзива Секулич можеше да постави точка на разногласието с втори гол, само че Игонен избави. След това хърватинът удари и напречната греда. В 80-ата минута Секулич се оправи с Игонен, но Тисовски мазета от голлинията.
Крумовград отнесе ЦСКА 1948 с 3:0
По-рано през днешния ден Крумовград победи в Бистрица. Попаденията бяха дело на Серкан Юсеин, Александър Колев и Октой Юсеин. С този триумф Крумовград се изкачи на десето място с 24 точки, ЦСКА 1948 остава на шеста позиция с 32 точки.

Първият гол за гостите падна в 27-ата минута. Червените пратиха топката в мрежата в края на първото полувреме посредством Георги Русев. Реферът обаче анулира гола поради засада.

Крумовград стигна до втори гол единствено три минути след началото на второто полувреме. Бразилецът Ренан центрира в наказателното поле, а Алекс Колев вкара от непосредствена непосредственост.

В четвъртата минута на добавеното време гостите направиха отлична контраофанзива и стигнаха до трети гол. Октой Юсеин бе изведен самичък в наказателното поле и технично стреля около Ганев за 0:3.
Източник: flashnews.bg