Ботев Пловдив записа четвърта поредна победа у дома, след като

...

Ботев взе глътка свеж въздух и самочувствие срещу още по-закъсалия Пирин

Ботев Пловдив записа четвърта поредна победа вкъщи, откакто надделя с 3:1 Пирин Благоевград в дуел от 14-ия кръг на efbet Лига.

В 20-ата минута Па Конате даде задатък на домакините, а в 36-ата Елвис Ману удвои преднината на " канарчетата ".

В 63-ата минута и Емануел Току записа името си измежду голмайсторите на дуела. Семед минути по-късно Андрей Йорданов върна един гол за гостите от Благоевград.

В сряда, 19 октомври Ботев приема ЦСКА в отсрочен дуел от петия кръг. Пирин пък приема вкъщи Септември София.

В 3-ата минута Янко Георгиев без проблем улови топката след центриране от свободен удар. В 7-ата минута пристигна най-чистото състояние за " канарчетата " досега - Елвис Ману получи в наказателното поле, само че прати топката около вратата.

В 17-ата минута Красимир Петров трябваше да направи насилствена промяна, като Тазуки Такахаши напусна, сменен от Иван Тасев.

В 20-ата минута на дуела Ботев поведе в резултата. Мохамед Брахими нахлу в наказателното пъле, където подаде към Па Конате, а гвинеецът засече топката във вратата на Янко Георгиев, откакто се оправи с Александър Дюлгеров.

В 28-ата минута Чебрайло Макрецкис насочи мощен удар отвън наказателното поле, който Ханкич мазета. В 32-ата минута Емануел Току получи на комфортна позиция, само че прати топката около вратата.

В 33-ата минута амнистия за Пирин обаче нямаше. Джеймс Етоо изведе Елвис Ману, който плъзна топката в опразнената врата.

За втората част Красимир Петров направи две смени - Андрей Йорданов размени Петър Занев, а Венцислав Бенгюзов влезе вместо Славчо Шоколаров.

Втората част стартира с по-агресивна игра на " канарчетата ". В 53-ата минута Янко Георгиев се намеси решаващо при изстрел на Елвис Ману.

В 63-ата минута преднината на пловдивчани стана класическа. Димитър Тонев пресече пас в центъра, пусна към Елвис Ману, а той от своя страна подаде на Емануел Току, който без проблем прати топката в опразнената врата, откакто Янко Георгиев бе излязъл напред.

В 70-ата минута Пирин върна един гол. Радослав Цонев центрира към наказателното поле, където Андрей Йорданов изпревари Ван Хертъм и с глава матира Ханкич.

В идващите минути Ботев владееше повече играта и не позволи нови рискови обстановки пред вратата на Ханкич.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 3:1
1:0 Па Конате (20)
2:0 Елвис Ману (33)
3:0 Емануел Току (62)
3:1 Андрей Йорданов (70)

БОТЕВ : 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Джеймс Ето‘о, 18. Самюел Супрайен (к), 22. Реда Рабей, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър ван Хертъм, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец;

Треньор: Желко Копич;

ПИРИН : 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 19. Вячеслав Велев, 23. Казуки Такахаши, 5. Николай Бодуров (к), 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 17. Радослав Цонев, 10. Славчо Шоколаров, 45. Христофор Хубчев, 20. Чебраилс Макрецкис;