Ботев Пловдив загуби с 3:4 от Гурник Забже в първа

...

Ботев Пловдив започна контролите със загуба от поляци, Николов дебютира

Ботев Пловдив загуби с 3:4 от Гурник Забже в първа контролна среща от лагера в Турция. Дебют за " канарчетата " направи новото попълнение Георги Николов.

Защитата на " канарчетата " позволи много неточности през първата част и инкасира три попадения. На два пъти за поляците се разписа Себастиан Мусиолик, а един гол добави Адриан Капралик.

През втората част головото шоу продължи.

Фаустас Степонавичус вкара прословут гол от отдалеченост за 1:3, само че в ответната офанзива Пьотр Кравчук възстнови задатъка от три попадния за Гурник.

Две минути по-късно отново Степонавичус се разписа след положително двойно подаване със Секулич.

В заключителните минути още веднъж Секулич с ексцентрична асистенция изведе Красиян Колев, който оформи крайното 3:4.

Следващата инспекция за Ботев е против датския Вайле на 28-и януари.

Срещата стартира с не изключително високо движение и преимущество във връзка с владеенето на топката за Ботев. Въпреки това за първите 5 минути не се стигна до рискови положения.

След 10 минути игра полският клуб откри резултата. Лукас Подолски със страховит пас изостри офанзивата с превъзходен пас, след което Мусиолик получи пас и на празна врата прати топката в мрежата.

Само 3 минути по-късно се стигна и до втори гол за Гурник. Янички разсее отбраната на Ботев с извеждащ пас. Капралик се отскубна от бранителите и с прекрасен удар в ъгъла не остави шансове за Даниел Кайзер.

В 18-а минута Ботев сътвори състояние, откакто Попов, Акере и Николов комбинираха добре. Последният опита и удар, само че бе блокиран.

Половин час след първия съдийски сигнал резултатът стана пагубен за " канарчетата ". Отново с един пас отбраната бе матирана и Мусиолик съумя с левия крайник да вкара втория си гол в мача.

⏸️ 45' | Koniec 1. połowy. Pewne prowadzenie Trójkolorowych po dwóch trafieniach Sebastiana Musiolika i jednym Adriana Kapralika! ⚒️
___ 3:0
— Górnik Zabrze (@GornikZabrzeSSA)
В начало на втората част Ботев придвижи играта в по-предни позиции, което докара до опция за удар на Янис Карабельов. Шутът на халфа обаче мина над напречната греда.

Малко преди да изтече час игра Ботев върна едно попадение. Фаустас Степонавичус получи топката на тъчлинията, с дрибъл се измъкна от няколко футболисти и стреля към вртата. Изстрелът беше доста мощен и попадна тъкмо в сглобката на вратата, като не остави късмет за реакция на вратаря.

Само няколко минути по-късно обаче Гурник още веднъж вкара топката в мрежата. Пьотр Кравчук получи подаване в наказателното поле и от непосредствена непосредственост преодоля влезлия на почивката Смъркалев.

В 68-та минута головото шоу продължи. Степонавичус и Секулич разшифроваха противниковата отбрана с двойно подаване и литовецът с прекрасен удар вкара втория си гол в мача.

Десет минути по-късно Степонавичус бе близо и до хеттрик, само че нацели страничния дирек.

LIVE Ботев Пловдив - Гурник Забже 2:4

0:1Себастиан Мусиолик 10'

0:2 Адриан Капралик 13'

0:3 Себастиан Мусиолик 29'

1:3 Фаустас Степонавичус 59'

1:4 Пьотр Кравчук 66'

2:4 Фаустас Степонавичус 68'

3:4 Красиан Колев 90'

Състави:

Ботев: 22. Кайзер, 15. Ето'о, 38. Балоянис, 79. Чернев, 10. Попов (К), 20. Перера, 28. Карабельов, 6. Мертенс, 16. Акере, 31. Уме, 93. Николов

Резерви:  Смъркалев, Русев, Папазов, Укаки, Видев, Татаров, Джон Емануел, Балтанов, Колев, Видолов, Минков, Павлов, Батиги, Нвачукву, Секулич, Степонавичюс и Найденов

Гурник: 1. Биелица, 2. Секулич, 6. Рашак, 7. Капралик, 9. Мусиолик, 10. Подолски (К), 11. Енали, 25. Сиплак, 26. Янички, 27. Сзала, 55. Чиш