Ботев Пловдив загуби с 2:3 от руския Динамо Москва в

...

Ботев Пловдив загуби последната си контрола в Турция

Ботев Пловдив загуби с 2:3 от съветския Динамо Москва в последната си контрола от лагера в Турция. Новото попълнение Георги Николов вкара дебютните си две попадения с екипа на жълто-черните. Те обаче не бяха достъчни.

Двубоят стартира чудесно за играчите на Душан Керкез – гол още във втората минута. Николов беше прецизен след подаване на Нвачукву. В 18-ата минута към този момент беше 2:0 – Николов вкара след центриране от корнер.

Пет минути по-късно Динамо понижи пасива си. Матвей Игонен не се намеси безапелационно и Фьодор Смолов осъществя с добави от близка отдалеченост за. В самия завършек на първата част московският отбор получи дузпа за нарушаване на Ивелин Попов. Хорхе Караскал осъществя от бялата точка за 2:2.

През втората част темпото на игра спадна, нямаше и положения пред двете порти. В последната минута обаче Александър Чупайов вкара трети гол за Динамо и приключи обрата.

Ботев Пловдив завършва лагера си в Белек с две победи и три провали. Преди подновяването на шампионата жълто-черните ще срещнат в последната си инспекция.
Източник: flashnews.bg