Ботев Пловдив взе първа победа в контролите от началото на

...

Ботев Пловдив постигна първа победа в контролите

Ботев Пловдив взе първа победа в контролите от началото на зимната подготовка. Жълто-черните завоюваха с 1:0 против датския Вайле Болдклуб в третата си инспекция в Турция. Единственото попадение беше дело на Ивайло Видев в 35-ата минута.

В предходните си две контроли в Белек Ботев падна с 3:4 от Гурник Забже и с 0:2 от Пакши. На старта на подготовката играчите на Душан Керкез направиха 2:2 с Марица Пловдив.

В дуела против Вайле нямаше доста забавни положения пред двете порти. Все отново в 35-ата минута пловдивчани откриха резултата. Юношата на клуба Ивайло Видев се разписа след центриране от корнер. В 42-ата минута дебютантът  се намеси по отличен метод и предотврати равнене.

В началото на втората част Вайле притисна българския отбор. Датчаните пратиха топката два пъти в мрежата, само че и в двата случая головете бяха анулирани поради засада.

В 77-ата минута Игонен още веднъж избави вратата си. Малко по-късно Вайле изпусна още една опция да изравни.
Източник: flashnews.bg