Ботев Пловдив Царско село играят при резултат 1:1 в мач

...

НА ЖИВО: Ботев Пд - Царско село 1:1, три греди и фрапантни пропуски за домакините

Ботев Пловдив Царско село играят при резултат 1:1 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Антоан Бароан се разписа в 10-та минута. Лъчезар Балтанов означи против някогашния си отбор за 1:1 в 42-а минута.

Домакините започнаха по-добре и съумяха да поведат още след 10 минути игра. След хубаво разиграване от ъглов удар сред Тодор Неделев и Маркиньос, бразилецът стреля мощно и принуди Янко Георгиев да избива в гредата, само че при добавката Бароан не сгреши. След интервенция на ВАР попадението беше публично зачетено.

В 28-та минута пристигна един неповторим пропуск за домакините. След извеждащ пас на Тодор Неделев към Бароан, Янко Георгиев съумя да блокира изстрела, а Па Конате някак пропусна от няколко метра на празна врата.

Седем минути по-късно пристигна ред за нов огромен пропуск. След офанзива по десния фланг на Джеймс Ето'о той центрира за Маркиньос, който се завъртя и стреля, само че Янко Георгиев някак извади неговото осъществяване. Тодор Неделев също насочи прецизен удар миг по-късно.

В 42-а минута, обратно на всякаква логичност, Царско село изравни. След осъществяване на ъглов удар от страна на Лукас Диас, Лъчезар Балтанов беше оставен изцяло самичък и осъществя за 1:1. Дв минути по-късно беше ред за пропуск от Виктор Генев, който нацели гредата от няколко метра с глава.

В първите 5 минути на втората част двата отбора размениха по едно състояние. Първо се стигна до рутинна интервенция за Янко Георгиев, а секунди по-късно Георги Аргилашки съумя да избие удар на Милчо Ангелов.

В 57-та минута пристигна следващата огромна обстановка за домакините. След пробив на Тодор Неделев отляво той откри Емануел Току на дузпата, само че ганаецът нацели единствено лявата греда на вратата на гостите.

Шест минути по-късно героизмите на Георгиев продължиха. В рамките на към 20 секунди стражът направи две чудесни намеси, разколебавайки поредно Реда Рабей и Антоан Бароан.

В 77-та минута "канарчетата " нацелиха трета греда. След превъзходен извеждащ пас към Димитър Тонев, младокът стреля мощно, само че Янко Георгиев добута топката против горната греда и по-късно съумя да я хване.

Ботев Пловдив - Царско село 1:1

1:0 - Антоан Бароан (10)

1:1 - Лъчезар Балтанов (42)

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

БОТЕВ ПД: Георги Аргилашки,Самюел Супрайен, Виктор Генев, Па Конате, Джеймс Етоо, Дилан Мертенс, Реда Рабей, Емануел Току, Тодор Неделев, Маркиньос, Антоан Бароан

Треньор: Азрудин Валентич

ЦАРСКО СЕЛО : Янко Георгиев, Сашо Александров, Мартин Кавдански, Венцислав Василев, Луи Нганиони, Лъчезар Балтанов, Милан Йокич, Крлос Охене, Ален Стеванович, Лукас Диас, Милчо Ангелов

Треньор: Любослав Пенев

Гл. арбитър: Станислав Тодоров