Ботев Пловдив спечели Дербито на Тракия. Канарчетата се наложиха с

...

"Ботев" оглави класирането след триумф в Дербито на Тракия

" Ботев " Пловдив " завоюва Дербито на Тракия. " Канарчетата " се постановиха с 2:1 над " Берое " в мач от осмия кръг на Първа лига.

Така " жълто-черните " оглавиха краткотрайното класиране със 17 точки, изпреварвайки с 2 първенеца " Лудогорец ", който обаче е с три мача по-малко.

Освен с успеха, дуелът ще се запомни и с това, че бе под номер 200 за Тодор Неделев в родния хайлайф.
Снимка: Lap.bg
Срещата стартира скучно, като чак в 20-ата минута пловдивчани сътвориха рисково състояние. Маркиньос насочи удар, само че Нордин Бакер се намеси и избави.

Гостите от Стара Загора имаха страховит късмет за гол в 33-ата минута, само че Алиун Фал нацели греда.

В 52-ата минута домакините направиха сериозен пропуск. Па Конате засече топката след центриране в наказателното поле на гостите и топката срещна левия дирек на вратата на Нордин Бакер, а по-късно стражът я хвана.

В 70-ата минута домакините поведоха с гол на Емануел Току, който шутира от далечна отдалеченост, топката срещна левия дирек и влезе във вратата за 1:0.

" Канарчетата " удвоиха задатъка си в 85-ата минута, когато Маркиньос центрира в наказателното поле на " Берое ", където Па Конате прати топката в мрежата за 2:0.

В добавеното време Александър Цветков оформи крайното 2:1.
Източник: btvnovinite.bg