Ботев Пловдив се върна с победа в . Носителят на

...
Ботев Пловдив се върна с победа в . Носителят на
Коментари Харесай

Ботев Пловдив се завърна в Европа с победа

Ботев Пловдив се върна с победа в. Носителят на Купата на България надви с 2:1 над словенския Марибор като хазаин в първа среща от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Това бе и първи мач за пловдивчани в Европа на стадион „ Христо Ботев “ от съвсем 29 години. Реваншът е след седмица в Словения.

Жълто-черните поведоха още в деветата минута посредством Антъни Уджа, който засече центриране на Ивелин Попов. Това беше първи гол на Уджа за клуба. Словенският отбор изравни в 19-ата посредством Пиус Ширвис след неточност на Матвей Игонен. Само две минути по-късно словенският отбор осъществя още веднъж посредством Хилал Судани, само че голът беше анулиран поради засада.

След това и двата тима по един път уцелиха греда. Първи го направи Джеймс Ето‘о от домакините. Тази за Марибор пристигна осем минути след почивката. След контраатака резервата Едгар Етиен беше изведен против Игонен, само че уцели лявата греда.

В 74-ата минута Никола Илиев донесе триумфа на Ботев с второ попадение във вратата на Ажбе Юг. Самуел Акере преодоля Мартин Милец по десния фланг, подаде и Илиев вкара за 2:1.

В 84-ата минута удар на Арнел Якупович от далечна отдалеченост мина на сантиметри около гредата на Игонен. Малко по-късно и Йосип Иличич стреля неопределено от границата на наказателното поле. Ботев обаче съумя да резервира задатъка си до края.
 Антъни Уджа Ботев Пловдив Снимка: facebook.com/botevplovdiv
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР