Ботев Пловдив се наложи с 4:2 над Гигант Съединение в

...

Ботев Пд с победа над Гигант в контрола

Ботев Пловдив се наложи с 4:2 над Гигант Съединение в контролна среща, играна на "Футболен комплекс Ботев 1912 ". Двубоят бе всекидневен дебют за треньорския тандем Петър Пенчев - Георги Онов, който ще води "жълто-черните ".

Гостите оказаха сериозна опозиция на "жълто-черните ", като на два пъти съумяха да поведат в резултата. Участие в спаринга взеха голям брой юноши от школата на Ботев.

В 7-ата минута Атанас Илиев стреля от междинна отдалеченост, вратарят мазета в корнер, а при последвалото осъществяване бранител мазета от голлинията. В 9-ата минута след недоразумение сред Филип Филипов и Георги Аргилашки бранителят изведе нападател на "сините " на празна врата и гостите поведоха - 0:1.

В 21-ата минута Атанас Илиев се обърна чудесно в наказателното поле, освободи се от защитник и пусна паралелен на голлинията пас към Иван Василев, а нападателят на шпагат изравни - 1:1. В 32-ата минута Илиев опита сходен удар от фамозния гол против Берое, само че мощният му шут мина настрана от вратата.

В 40-ата минута гостите за повторно поведоха в резултата след прекрасен удар от 20 метра. Минута преди края на първата част Атанас Илиев изравни със мощен удар от близка отдалеченост.

Само две минути след началото на втората част "жълто-черните " поведоха след доста добра триходова акция. Димитър Пройчев получи в средата на терена и пусна към Иван Василев, а нападателят от своя страна продължи към Атанас Илиев. Голаджията напредна и с компактен удар в далечния ъгъл осъществя втория си гол за 3:2.

В 55-ата минута Янко Георгиев отрази удар с глава на състезател в синьо. В 60-ата минута на дуела Петър Пенчев извърши голям брой смени, като в игра се появиха фрагменти от школата на клуба.

В 67-ата минута нападател на Гигант се озова очи в очи с Янко Георгиев, само че стражът се намеси по най-хубавия метод и избави. Крайният резултат бе завършен в 76-ата минута, когато роденият през 2003 година Юсеин Касов бе прецизен от дузпа.