Ботев Пловдив се класира на бараж за Лига Европа, след

...

"Ботев" Пловдив срази "Черно море" с красив гол, мечтае за Европа

" Ботев " Пловдив се класира на бараж за Лига Европа, откакто победи с 1:0 " Черно море " като посетител. Единственото попадение във Варна пристигна след красиво осъществяване на Антонио Вутов в 54'. Така отборът на Ферарио Спасов се наложи в борбата за седмото място в крайното класиране на Първа лига и ще се изправи против третия от първата шестица в спор за евроквота.
Цял тим от Първа лига с COVID-19 15 футболисти и чиновници на "Черно море " са дали позитивни проби
Днес " Черно море " бе заставен да заложи на много юноши поради ковид, който засегна съществени играчи на " моряците ". Днес стана ясно, че позитивна проба за COVID-19 са дали и голмайсторът Исмаил Иса, както и бранителят Димитриос Хантакиас.

" Ботев " доминираше в дълги интервали от срещата, а през първата част вратарят на " Черно море " Митрович отрази удар на Тодоров Неделев, след което топката се отби в страничния дирек. Последваха неточни изстрели на Вутов и още веднъж на Неделев.

Гостите въпреки всичко откриха резултата след почивката. В 54' Вутов означи прелестен гол за 1:0 в интерес на " жълто-черните ". " Черно море " се засилва в последния четвърт час и можеше да изравни в 79', когато Матиас Курьор преодоля вратаря Янко Георгиев, само че Филип Филипов почисти от голлинията. Секунди по-късно стражът Георгиев спря Курьор.

В последна сметка " Ботев " запази нежния си задатък и чака своя противник в баража.

Снимка: Lap.bg

" Черно море ": Миодраг Митрович, Даниел Стоянов, Стефан Станчев, Емил Янчев, Цветомир Панов, Радослав Златев, Павел Георгиев, Петър Вуцов, Матиас Курьор, Мартин Милушев, Денислав Ангелов

" Ботев " Пловдив: Янко Георгиев, Филип Филипов, Станислав Работов, Иван Бандаловски, Лазар Марин, Джонатан Перейра, Костадин Ничев, Тодор Неделев, Станислав Шопов, Фабио Бурбано, Антонио Вутов
Източник: btvnovinite.bg