Ботев (Пловдив) разгроми с 5:1 столичния Септември в контролна среща.

...

Ботев Пд вкара пет гола на Септември

Двубоят се игра на централния терен на „Футболен комплекс Ботев 1912“.

Над всички в „жълто-черния“ отбор бе, който изигра доста мощен мач. Дебютен гол за пловдивчани вкара роденият през 2005 година Монир Ал Бадарин. Футболистите на Ботев излязоха на терена с фланелки, отдадени на Кауза Колежа.

Първата част по нищо не предвещаваше разгромния резултат. Още във втората минута проби отдясно и подаде към, който от непосредствена непосредственост стреля в навън.

В идващите минути двата отбора си размениха по един удар, а в 17-ата минута гостите откриха резултата. Атанас Кабов насочи добре ориентиран удар от междинна отдалеченост, разписвайки се за 0:1.

Преднината на гостите бе факт единствено пет минути, откакто в 22-ата минута „канарчетата“ изравниха. получи извеждащ пас от Реда Рабей и центрира към наказателното поле. засече, вратарят отрази първия удар, само че при добавката нападателят изравни – 1:1.

Три минути по-късно състезател на гостите бе изтърван след центриране от фаул и от чиста позиция стреля право в. До края на първата част липсваха чистите голови положения.

След почивката превъзходството на пловдивчани бе тотална. В 47-ата минута Генев стреля неопределено с глава, а в 55-ата минута ботевистите получиха дузпа, която бе превърната в гол от – 2:1.

В 66-ата минута центрира към, който овладя и на собствен ред прати топката към наказателното поле. В него защитник се опита да почисти, само че вкара топката в личната си врата – 3:1. Последваха два рискови удара на Минков и Генев, които минаха в непосредствена непосредственост до вратата на гостите.

В 84-ата минута пусна отличен пас към, който от близко се разписа за 4:1. Крайният резултат бе закрепен 2 минути по-късно, когато проби отдясно и центрира към Монир Ал Бадарин, който от близко с глава вкара дебютния си гол.
Източник: novinata.bg