Ботев (Пловдив) разгроми Ботев (Враца) с 6:0, а Елвис Ману

...

Ботев разгроми Ботев за най-голямата си победа в историята над врачанския тим

Efbet Article Horizontal 1180X300
Ботев (Пловдив) разгроми Ботев (Враца) с 6:0, а Елвис Ману вкара три от попаденията в мача сред двата отбора от 17-ия кръг на efbet Лига. По този метод " канарчетата " записаха най-голямата си победа над този противник в своята история.

Успехът бе втори следващ в шампионата за момчетата на Желко Копич, които към този момент имат актив от 19 точки, само че останаха на 10-о място във краткотрайното класиране. След няколко пропуща през цялото време на дуела домакините откриха резултата още в 13-ата минута. Рой Херман центрира от десния фланг към наказателното поле, където капитанът Виктор Генев засече с глава за 1:0. Головата фиеста продължи 5 минути по-късно.

Мохамед Брахими изведе чудесно Елвис Ману, а нападателят преодоля двама бранители и с акуратен шут удвои резултата. След почивката попадения Елвис Ману и Дилан Мертенс бяха анулирани след намесата на VAR. В 58-ата минута Ману въпреки всичко вкара за 3:0. Минута по-късно Луис Фелипе опита да почисти с шпагат една топка, само че я прати в мрежата зад вратаря Красимир Костов за 4:0. В 66-ата минута Елвис Ману оформи своя хеттрик след ново попадение. Ботев не спря дотук и стигна до шести гол.

Дежурното си попадение за " канарчетата " през този сезон означи Антоан Бароан. Той беше открит от Па Конате с подаване по земя, а нападателят от придвижване обърна ъгъла и промуши топката сред врачанската отбрана. Три минути преди края Николай Минков първо получи жълт картон за влизане на терена без позволение, а по-късно насочи реплики към съдията Красен Георгиев и той му подвигна червен картон. Любопитното е, че в тази обстановка играчът на " жълто-черните " бе получил позволение да се върне на терена от четвъртия арбитър Георги Иванов.
Източник: euronewsbulgaria.com