Ботев (Пловдив) претърпя унизителна загуба 0:3 от Ботев (Враца) в

...

Ботев Вр унизи Ботев Пловдив преди старта на първенството

Ботев (Пловдив) претърпя унизителна загуба 0:3 от Ботев (Враца) в последната си контрола преди старта на пролетния полусезон на Първа лига. Двубоят се игра на стадиона в Коматево.

В 3-ата минута Веселин Минев подаде на Лъчезар Балтанов, който стреля, само че топката беше избита от неприятелски състезател. Две минути по-късно Тодор Неделев извърши директен свободен удар, само че коженото кълби мина над вратата на гостите.

Врачани поведоха в резултата в 24-ата минута. Атанас Кабов получи пас на комфортна позиция и с отмерен удар се разписа за 0:1.

Петър Атанасов от гостите означи втория гол в тяхна изгода в 36-ата минута. Тогава той се отзова фронтално против вратата на домакините, стреля, а Иван Чворович изпясна топката, която мина под краката му и се оплете в мрежата за 0:2.

Домакините пробваха напън през втората част, само че срещнаха сериозна опозиция от противника, защитаваш се сполучливо.

В 55-ата минута след центриране от ъглов удар топката бе пратена на задна греда, Диго Кампос я посрещна с глава, само че ударът му се оказа неакуратен.

Четири минути по-късно съотборникът му Филип Бризола пропусна от чиста позиция. Гостите дебнеха на контраати, като пред Петър Атанасов и Атанас Кабов излязоха на комфортни позиция, само че не съумяха да се разпишат.

В 70-ата минута "канарчетата " получиха право да изпълнят дузпа. Тодор Неделев обаче стреля неопределено и прати топката настрана от вратата.

Три минути по-късно Диого Кампос излезе самичък против вратаря на гостите Александър Любенов, само че прати топката в тялото му.

Футболистите на Ботев (Враца) довършиха "канарчетата " в 77-ата минута, когато Деян Иванов вкара гол с глава и фиксира крайното 0:3.

След мача се разбра, че Ботев (Пд) ще притегли през лятото Васил Шопов от Дунав, когато изтича контракта му с русенци.

Ботев (Пд) : Иван Чворович, Цветомир Панов,Димитър Пиргов, Лазар Марин, Пламен Димов, Густаво Афонсо, Дуде Ндонгола, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Диого Кампос (Радослав Терзиев, Серкан Юсеин, Фелипе Бризола, Филип Филипов, Алваро Юлияно, Крис Добрев, Станислав Шопов)/ БТА