Ботев (Пловдив) постигна голяма победа, след като надигра с минималното

...

С десет човека "Ботев" нанесе трета поредна загуба на "Левски"

Ботев " (Пловдив) реализира огромна победа, откакто надигра с минималното 1:0 " Левски ". Успехът се оказа още по-ценен за жълто-черните, които играха повече от 45 минути с човек по-малко. Резервата Стивън Петков вкара единствения гол три минути след появяването си на терена.

" Левски " загуби за трети път подред и се намира в най-лошата си форма от четири години насам. Сините затвърдиха рецесията дни преди първия полуфинален конфликт с ЦСКА за Купата на България.

За пловдивчани триумфът е втори над " Левски " вкъщи през сезона и трети следващ. Жълто-черните не са губили от този противник у дома от есента на 2014 година.

" Ботев " стартира доста интензивно дуела, с много предпочитание и експанзия най-много в средата на терена. Футболистите на Николай Киров се стараеха да печелят оптимално бързо топката. " Левски " пък изненада със стартовия си състав, като офанзивата поведоха двама футболисти, които не са чисти нападатели – Габриел Обертан и Антонио Вутов.

Първият по-интересен миг беше в шестата минута, когато Жоао Пауло разтресе гредата. Той получи топката отдясно на наказателното поле и стреля изненадващо, а Божидар Митрев не реагира, като имаше и огромен шанс.

Постепенно " Левски " изравни играта, а в 14-ата минута домакините имаха шанс че останаха с 11 души на терена. Серкан Юсеин влезе доста жестоко в краката на Васил Панайотов, освен това с огромно забавяне, само че получи единствено жълт картон.

До края на първата част " Левски " също удари греда, когато Обертан засече центриране на Милош Цветкович. Малко по-късно това направи и Тодор Неделев, като от доста дребен ъгъл изненада Митрев и вратарят на сините безусловно не мръдна, само че още веднъж имаше шанс.

Ндонгала в борба с Давид Яблонски.
© LAP.bg

В 41-ата минута " Ботев " остана с 10 индивида след доста груба неточност на Димитър Пиргов. Централният бранител се засуети към личното си наказателно поле, изгуби топката от Обертан и се принуди да го фаулира, поради което видя и аления картон.

През второто полувреме " Левски " опита да изнесе играта в по-предни позиции, а Делио Роси потърси промени с стартирането на Станислав Иванов и Серджиу Буш. Румънецът незабавно получи добра опция, само че от няколко метра не улучи вратата.

След 65-ата минута " Ботев " игра по-добре и контролираше протичащото се на терена въпреки че беше с 10 души. Пловдивчани действаха със самочувствие, а това тормози " Левски ".

В 76-ата минута Николай Киров пусна на терена златната си запаса Стивън Петков, вадейки отбранителния халф Юсеин. Петков незабавно оказа въздействие върху мача и след единствено три минути се разписа във вратата на родния си клуб. Тодор Неделев центрира съвършено отдясно, нападателят се измъкна зад тила на Давид Яблонски и от три метра вкара с глава.

До края на дуела " Левски " хвърли всички сили в предни позиции, само че щурмът беше по-скоро безреден и не докара до нищо. Сините губят трети следващ турнирен мач, като това е най-лошата форма на тима от четири години. През април 2014 година " Левски " записа четири следващи провали.
Източник: dnevnik.bg