Ботев (Пловдив) победи втородивизионния Септември (Симитли) с 3:2 (0:1) в

...

Ботев надви тим от Втора лига в контрола, каращите проби оставиха добри впечатления

Ботев (Пловдив) победи втородивизионния Септември (Симитли) с 3:2 (0:1) в контрола на клубната си база в Коматево.
 Още един нов в Ботев (Пловдив)

Мохамед Брахими към този момент тренира с " канарчетата "

Защитникът на домакините Виктор Генев получи травма в региона на лицето още при започване на срещата, откакто се сблъска с неприятелски състезател при центриране от корнер в наказателното поле на гостите. Той беше сменен наложително и беше откаран в болница със подозрение за фрактура на носа.

Неофициален дебют за Ботев направиха каращите проби Станислав Маламов и Мохамед Брахими, които играха цялостен мач. Маламов даже съумя да се разпише за 3:1 в 73-ата минута.
 Подновяването на строителството на стадион
Подновяването на строителството на стадион " Христо Ботев " в Пловдив започва през декември

Предстои обаче избор на компания

Септември откри в 39-ата минута с попадение на Запро Динев, само че Ботев обърна с два бързи гола при започване на втората част.

В 55-ата минута Йоан Петров от отбора от Симитли си вкара автогол, а шест минути по-късно резервата Иван Василев направи 2:1 с глава след центриране на Мите Цикарски.

В следствие и Маламов вкара с прекрасен удар от границата на наказателното поле след пас на Василев. Гостите направиха загубата си по-почетна малко преди края с гол на Борислав Вакадинов.