Ботев (Пловдив) победи Славия с 1:0 за втори път в

...

Ботев би Славия с 1:0 и много пропуски

Ботев (Пловдив) победи Славия с 1:0 за повторно в границите на месец. С днешната контрола на Овча купел двата тима запълниха паузата в шампионата. Единственият гол вкара Антоан Бароан, който обаче направи и доста пропуски от чисти положения.

През сегашния сезон жълто-черните завоюваха турнирния си мач против белите също с 1:0, само че въз основата в Коматево.

Канарчетата стигнаха до голова обстановка още в 10-ата минута, когато Антоан Бароан получи отличен извеждащ пас и остана самичък против Георги Петков. Преодоля го, само че бе фаулиран от вратаря пред наказателното поле, за което ветеранът получи единствено жълт картон.

В 19-ата минута Маркиньос центрира от корнер, отбраната на белите проспа обстановката и Антоан Бароан засече с глава, а след лек рикошет в защитник топката влетя във вратата за 0:1.

Десетина минути по-късно Маркиньос се пребори за една топка и подаде към Току. Той бе оставен самичък на границата на наказателното поле, само че шутира неопределено.

В 38-ата минута пристигна следващият отличен късмет за Ботев. Кевин Янсон откри Маркиньос в наказателното поле, бразилецът овладя и подаде надясно към Николай Минков. Той бе на точката за осъществяване на дузпа и стреля, само че около гредата в навън.

В началото на второто полувреме Току направи груба неточност, откакто разреши на Тасевски да му отнеме топката, само че Аргилашки избави с опитност последвалия удар. Четвърт час преди края Супрайен се опита да почисти топката и тя застрашително тргна към вратата, само че Аргилашки се намеси чудесно.

Последното състояние в мача бе в 80-ата минута, когато удар на Маркиньос бе избавен от стража на домакините.