Ботев Пловдив победи съименниците си от Враца с 2:1 у

...

Ботев се измъчи, но се върна на победния път

Ботев Пловдив победи адашите си от Враца с 2:1 вкъщи в промеждутъчен кръг от елита. Маркиньос откри, а Току удвои, а Дориан Бабунски понижи.

Още във втората минута Ботев откри, откакто Маркиньос беше изведен самичък против Костов и осъществя, само че попадението беше анулирано поради засада.

В 9-та минута Мартин Николов стреля, само че над вратата.

Последва и удар на Маркиньос, който мина около вратата на гостите.

В 12-та минута Ботев откри. Неделев пусна към Маркиньос, който самичък против Костов не сгреши и осъществя за 1:0.

В 16-та минута Неделев стреля от фаул, само че около вратата.

В 25-та минута капитанът на Ботев още веднъж стреля, само че ударът му беше избит в корнер.

Последваха и точни удари на Току и Рабей, само че те бяха слаби и Костов улови.

В 33-та минута Рабей центрира в наказателното поле, където Маркиньос опитва страхотна задна ножица, само че ударът му мина около вратата.

До края на полувремето удари на Рабей и Мертенс бяха избавени от Костов.

В 48-та минута влезлият през втората част Бабунски уцели греда.

Ботев Пловдив обаче отговори в 50-та минута с втори гол, Току пое топката и с прекрасен удар от границата на наказателното поле не остави на Костов за 2:0.

Последва прецизен удар Бабунски, само че Аргилашки улови.

Маркиньос излезе самичък против Костов, само че би право в Костов. След това още веднъж бразилеца стреля, само че над вратата.

В 73-та минута Неделев стреля, само че Костов мазета в корнер.

В 78-та минута Дориан Бабунски засече центриране в наказателното поле на Валери Христов и понижи резултата - 2:1.

В 81-та минута Маркиньос стреля, само че Костов мазета в корнер.

В 89-та минута Тонев беше изведен добре, само че стреля около вратата.

Във втората минута от добавеното време Бабунски стреля от фаул, само че Аргилашки улови, макар че срещна компликации при спасяването.

В последните секунди от дуела Бабунски вкара, само че голът беше анулиран заради засада.

С успеха Ботев Пловдив събра 29 точки и се изравни по точки с втория ЦСКА, Ботев Враца е на 12-то място с 13 точки.

В събота Ботев гостува на Левски.

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Самюел Супрайeн, Кевин Янсон, Виктор Генев, Николай Минков, Реда Рабей (Димитър Тонев 58 мин.), Дилан Мертенс, Па Конате, Тодор Неделев, Емануел Току, Маркиньос (Джеймс Етоо 90 + 1 мин.)

Ботев Враца: Красимир Костов, Илия Миланов (Диего Фераресо 46 мин.), Мирослав Маринов (Антон Фасе 58 мин.), Сержио Рамос да Силва, Антонио Георгиев, Йоан Бауренски, Георги Николов, Иван Митрев (Виктор Василев 72 мин.), Валери Христов, Стефан Гаврилов (Станислав Петков 87 мин.), Мартин Николов (Дориан Бабунски 46 мин.)

Източник: trafficnews.bg