Ботев (Пловдив) победи съименника си от Гълъбово с 2:0 в

...

Ботев надви Гълъбово в контролна среща

Ботев (Пловдив) победи съименника си от Гълъбово с 2:0 в приятелки мач, игран въз основата на " канарчетата " в Коматево. Головете бяха дело на Станислав Шопов и Диого Кампос през първото полувреме.

Резултатът откри 16-годишният гений на " жълто-черните " в 12-ата минута. Младокът получи отличен пас пред наказателното поле и с външен фалц не остави шансове на вратаря за 1:0.

Девет минути по-късно Диого Кампос се възползва от неточност в отбраната на гостите и с техничен удар оформи крайното 2:0.

Николай Киров употребява инспекцията, с цел да даде късмет на куп юноши на " канарчетата ". Срещата пропуснаха ангажираните с другите национални обединения Тодор Неделев, Серкан Юсеин, Антонио Вутов и Кристиан Добрев. Не играха още Густаво Афонсо, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров и Костадин Ничев.