Ботев Пловдив победи с 3:0 Дунав в мач от 26-ия

...

"Ботев" Пловдив с нова победа, 3 от 3 за Жоао Пауло и Неделев

" Ботев " Пловдив победи с 3:0 " Дунав " в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Головете паднаха през второто полувреме, като два означи бразилецът Жоао Паоло, а един път прецизен бе Тодор Неделев.

Домакините започнаха по-активно и още във втората минута Жоао Паоло проби рисково, стреля, само че топката бе избита от Мартин Ковачев. Русенци отвърнаха с рискова офанзива пет минути по-късно, когато Бирсент Карагерен шутира от 12 метра, само че Иван Чворович почисти коженото кълбо с крайник. Играта продължи с разменени офанзиви към двете порти.

В 16-ата минута Густав Афонсо от " канарчетата " получи пас от дълбочина излезе самичък против Муртин Луков, стреля, само че стражът на " Дунав " мазета топката в ъглов удар. След неговото осъществяване топката попадна в Радослав Терзиев, който я продължи към Тодор Неделев, чийто изстрел обаче бе блокиран. Три минути по-късно Божидар Васев центрира рисково, само че Пламен Димов почисти коженото кълбо в ъглов удар. В 33-ата минута Серкан Юсеин стреля неопределено от комфортна позиция. Две минути преди почивката Диого Кампос не съумя да вкара гол след удар с глава от чиста позиция. В началото на втората част домакините пропуснаха отлична опция да поведат в резултата. В 49-ата минута Лазар Марин центрира отляво, само че Тодор Неделев не съумя да засече топката на празна врата.

Феновете на " Дунав " пък издигнаха афиш " Искаме " Ботев " на Колежа " и бяха бурно приветствани от " жълто-черните " ентусиасти, които желаят клубния стадион " Христо " Ботев " " в Пловдив да бъде построен и любимците им още веднъж да играят на него. Привържениците на " канарчетата " пък издигнаха афиш " Криви сметки без кръчмар ", подкрепяйки по този метод старши треньора Николай Киров и помощниците му.

В 65-ата минута Тодор Неделев центрира, Стивън Петков отрази удар с глава, само че топката направи парабола и не влезе във вратата на противника. Настойчивостта на " жълто-черните " даде резултат в 68-ата минута. Тогава Густаво Афонсо пое топката, подаде на Жоао Паоло, който с удар по диагонала откри резултата за 1:0. Две минути по-късно Васил Шопов от гостите пропусна да изравни от комфортна позиция. Тодор Неделев повиши на 2:0, вкарвайки хубав гол с удар от 30 метра.

Три минути по-късно Стивън Петков пропусна да се разпише от чиста позиция. Жоао Паоло дефинитивно довърши гостите с втория си гол в 79-ата минута, когато се разписа за 3:0 след независима акция и удар по земя.

В 84-ата минута Васил Шопов от " Дунав " можеше да понижи резултата, откакто излезе самичък против Иван Чворович, трансферира го, само че топката излезе в навън. В 89-ата минута Тодор Неделев пропусна да се разпише за повторно от преференциална позиция.

Състави

" Ботев ": Иван Чвоворич, Йордан Минев, Пламен Димов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Густаво Афонсо, Серкан Юсеин, Густаво Афонсо (84-Крис Добрев), Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Жоао Паоло (81-Дуде Ндонгала), Диого Кампос (58-Стивън Петков)

" Дунав ": Мартин Луков, Христо Попадийн, Петър Патев, Мартин Ковачев, Диян Димов, Насим Зутини, Божидар Васев (60-Преслав Петров), Бирсент Карагарен (78-Сюнер Хюсеин), Виктор Сандес (64-Юлиян Ненов), Васил Шопов, Бранимир Костадинов
Източник: btvnovinite.bg