Ботев Пловдив победи с 2:1 руския Урал в контролна среща

...
Ботев Пловдив победи с 2:1 руския Урал в контролна среща
Коментари Харесай

Ботев Пловдив удари руснаци под проливния дъжд в Дубай

Ботев Пловдив победи с 2:1 съветския Урал в контролна среща под проливния дъжд в Дубай. Точни за " канарчетата " бяха Мартин Секулич и Уме Емануел при започване на мача. 

В 9-ата минута рисков пробив отляво по офанзивата на Урал приключи с прецизен удар, който бе отразен от Георги Аргилашки. В рамките на идващите 120 секунди Ботев осъществя два бързи гола.

В 10-ата минута Рой Херман пусна отличен пас към Мартин Секулич. Нападателят остана очи в очи с вратаря и стреля, стражът отрази първия удар, само че топката още веднъж остана в Секулич и хърватинът вкара за 1:0.

След по-малко от две минути още веднъж Секулич бе забъркан в попадение на „ жълто-черните “. Нападателят подаде по съвършен метод към Емануел Уме, който от придвижване разстреля стража за 2:0.

В 16-ата минута мощен удар към вратата на пловдивчани бе париран от Аргилашки. Последваха няколко офанзиви за съветския отбор, само че без прецизен удар.

Такъв пристигна в 34-ата минута, когато състезател на „ белите “ получи пред наказателното поле и опитва да трансферира Аргилашки, само че стражът на ботевистите се намеси решително и избави.

Руският отбор започва по-активно след почивката и в първите минути играта се водеше в половината на Ботев. В 52-ата минута продължителна офанзива на „ белите “ приключи с центриране отляво и последва удар от придвижване, минал около вратата.

Силните минути на руснаците дадоха нужния резултат в 59-ата минута. Атака отляво приключи с остро центриране и нападател засече от придвижване, разписвайки се за 2:1. Няколко минути по-късно „ белите “ бяха покрай равенството, само че състезател на Урал стреля неопределено от близка отдалеченост. С течение на второто полувреме дъждът се ускори и затрудни двата отбора. В 69-ата минута удар към вратата на Ботев бе отразен от Аргилашки. В 76-ата минута удар на Красиан Колев бе избавен от стража на Урал.

В 81-ата минута късо осъществяване на корнер приключи с удар към вратата на Ботев, който бе неакуратен. В минутите до края липсваха чистите положения и „ канарчетата “ се поздравиха с победа.

Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР