Ботев (Пловдив) победи с 2:0 ЦСКА 1948 в битката на

...

Дубълът на Ботев се справи с втория отбор на ЦСКА 1948

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 ЦСКА 1948 в борбата на дублиращите тимове. Срещата от 18-ия кръг на Втора лига се игра на " Футболен комплекс Ботев 1912 ".

Преди началото на дуела тимовете отдадоха респект към починалите в ужасяващия случай на автомагистрала " Струма ". Двата отбора направиха здрав мач с малко голови положения.

В 12-ата минута Хидайет Ханкич се регистрира с прелестно спасавяне, отразявайки доста рисков удар от междинна отдалеченост на Георги Иванов. Последваха още няколко удара към вратата на Ботев, само че топката се спря в бранителите в " черен " екип.

Така се стигна до 26-ата минута, в която " канарчетата " откриха резултата. Иван Василев пусна отличен извеждащ пас към Филип Филипов, който остана очи в очи с вратаря на гостите. Първоначално бранителят се засуети и насочи центриране, а след рикошет в тялото на защитник топката влетя във вратата за 1:0.

В идващите минути головите положения липсваха, а " жълто-черните " се отдръпнаха с гол задатък на почивката. През второто полувреме гостите още веднъж имаха превес по повод притежание на топката.

Столичани извършиха голям брой корнери, само че със задружни старания пловдивчани съумяха да се оправят. В 58-ата минута Иван Василев направи ново прелестно извеждащо подаване, като този път пасът му бе ориентиран към Никола Гелин, който майсторски прокара топката през краката на вратаря за 2:0.

Буквално минута по-късно гостите проведоха офанзива отляво и последва остро центриране, само че състезател в бяло се размина с топката на метри от вратата. В 64-ата минута Ивайло Климентов насочи неочакван удар от фаул, а топката мина на метър от далечната греда.

В минутите до края гостите залагаха най-вече на центрирания, само че отбраната на Ботев устоя на натиска на столичани.

Ботев 2: Хидайет Ханкич, Станислав Работов, Атанас Чернев, Мартин Христов (46 - Венцислав Богданов), Филип Филипов, Мите Цикарски (46 - Димитър Балинов), Петър Вуцов, Димитър Пройчев (87 - Стефан Попов), Благовест Данчев, Иван Василев (85 - Емил Колев), Никола Гелин (60 - Георги Трифонов)

Източник: trafficnews.bg