Ботев (Пловдив) победи румънския Политехника Яш с 2:0 във втория

...

Ботев се справи с румънци в Банско

Ботев (Пловдив) победи румънския Политехника Яш с 2:0 във втория си и финален мач в Банско. По този метод приключи първия стадий от лятната подготовка на " канарчетата ", за които предстоят спаринги с Арис Солун и Черноморец Бургас на " Колежа ". В първия си мач в курортния град " жълто-черните " изгубиха с 0:2 от различен румънски отбор - Университатя Крайова.

Началото на срещата бе равностойно и първото състояние пристигна в десетата минута, когато Джеймс Ето " о стреля над вратата. В 22-ата минута Красиан Колев стреля от директен свободен удар в стената. Минута по-късно състезател на Политехника бе пропуснат към точката за дузпата, само че стреля неопределено.

В 26-ата минута Абдулайе Траоре направи добър пробив, излъга бранител в наказателното поле и от близко стреля в навън. Само минута по-късно Ботев Пловдив излезе напред в резултата, откакто Мартин Секулич получи извеждащ пас, напредна в противниковата половина и останал самичък против вратаря го преодоля.

Траоре показва своята скорост в 31-вата минута, навлезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, само че вратарят на румънците мазета. Пет минути по-късно котдивоарецът остана самичък против вратаря, само че стреля в тялото му. В 44-ата минута Секулич вкара втория си гол в мача, само че не бе приет поради засада.

Хърватинът първи имаше късмет да означи през второто полувреме, само че в 44-ата минута негов можещ удар мина над вратата. Политехника имаше късмет в 56-ата минута, само че удар на състезател в бяло бе блокиран от бранител на Ботев.

Българският отбор стигна до второ попадение в 63-ата минута, когато Димитър Тонев елегантно копна вратаря на румънците от дузпа. В 74-ата минута многоходова офанзива на " канарчетата " приключи с пас на Думбия към Ннади с пета, само че последвалият удар бе блокиран.

В 86-ата минута Точукчву Ннади стреля от към 20 метра и затрудни вратаря, който мазета в корнер, а това бе и последното забавно състояние в срещата.